SAFARI NURKOWE EGIPT - TOP POŁUDNIA - ROCKY ZABARGAD - 23 października 2021

23.10.2021

PARK MORSKI ROCKY i ZABARGAD - DEDALUS

dalekie południe morza czerwonego - tajemnicze morskie labirynty - NAJRZADZIEJ ODWIEDZANY PARK MORSKI EGIPTU

23-30 PAŹDZIERNIKA 2021  

Ta trasa safari jest idealna dla miłośników nurkowań przyrodniczych, ekscytujących i zróżnicowanych ponieważ nurkować będziemy nie tylko w Parku Morskim: Rocky Zabargad (najrzadziej odwiedzanym parku morskim w Egipcie), przy morskich ścianach w poszukiwaniu rekinów. Na trasie oglądać będziemy zupełnie wyjątkowe rafy i formacje koralowe występujące tylko na południu Egiptu korala mózgowego. Na safari nurkować będziemy również przy omywających przez prądy, porośniętych bajecznie kolorowym koralem miękkim i pióropuszami gorgonii ścianach. Płyniemy tak bardzo na południe, że nurkować będziemy w miejscach niedostępnych dla łodzi nurkowych z baz nurkowych. 

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 18 SeaTreasure Egipt Safari Zyber 24

Trasę naszego safari rozpoczniemy od najspokojniejszych nurkowań w regionie Sataya, nazywanego również "Fury Shoal". Sataya South jest naszą ukochaną rafą ze względu na wyjątkową nawet jak nie Egipt bioróżnorodność ryb i korali na niewielkiej głębokości i niewielkim obszarze. Na Fury Shoal zanurkujemy również w kawernach, w których to zachwyci nas cudowna jest gra świateł wpadających przez sufit kawern, w których nurkujemy. Zaś Malahi, czy Heaven to najpiękniejsze labirynty korala mózgowe nieco przypominające swym kształtem hełmy wojskowe. Tutejsze ogrody koralowe są wyjątkowe ponieważ występują jedynie tutaj w południowej części Morza Czerwonego. Występujący tutaj koral to również stoły koralowe, złote płaty korala millepora, kolorowe drobniejsze akropory.  

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 28

Kolejny etap naszego safari nurkowego to dwie najbardziej tajemnicze wyspy: Rocky i Zabargad. Rocky jest mniejsza mierzy około 500 metrów długości przy czym wyrastająca z sześciuset metrowej głębi. Tutejsze nurkowania uchodzą za trudne ponieważ nurkować będziemy w prądzie - wypatrując pelagicznych drapieżników żerujących najczęściej w miejscach gdzie prąd uderzając w rafę rozdziela się. Te miejsca to tzw "cleaning station" dla żarłaczy białopłetwych czyli szerzej znanych longimanusów. W miejscu gdzie nie ma tych największych drapieżników swoje miejsce znajdują całe ławice cesji i lucjanów (snappers) i karansów (travellers). Druga z wysp: Zabargad jest większa, dlatego tu można wybrać kilka różnych opcji nurkowych: nurkowania wzdłuż ścian lub wewnątrz niewielkich podwodnych kanionów i lagun, obserwując kolorowe antiasy, ustniki (batterflyfishes) czy pokolcowate (surgeonfish), a nawet na leżącym tu wraku.

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 30 SeaTreasure Egipt Safari Zyber 40

Ostatnim etapem naszego safari to dwa dni na rafach regionu St Johns wraz z najbardziej znanym miejscem południa egipskiej części Morza Czerwonego: "Matką Dziur". Podwodne korytarze Matki Dziur nie jesteśmy w stanie zeksplorować w czasie zaledwie jednego nurkwowania. Region St Johns to również takie rafy jak: Dengerous Reef (z nieco mylącą nazwą) spokojna rafa, świetna na nurkowanie nocne oraz potężne, wyrastające z dla morskiego potężne ostańce zwane w języku arabskim Gota Kebira, czy nieco mniejsze Habili Ali.

PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE

23.10.2021 sobota

Lot z Polski (Katowice lub Warszawa). Przylot do Marsa Alam i transfer na łódź (ok 1h), stacjonującą w porcie, czas przejazdu około 1 godzina. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem jest lunch na łodzi, następnie kolacja.

24.10.2021 niedziela - Marsa Alam

Po śniadaniu wypłynięcie z portu (godzina wypłynięcia zależy od odprawy przeprowadzonej przez straż przybrzeżną). Odprawa, pierwsze nurkowanie sprawdzające z łodzi: check dive w rejonie Marsa Alam. Shaab Marsa Alam. Nurkowanie rozgrzewkowe z pontonu.

25-26.10.2021 poniedziałek, wtorek dwa dni w regionie Fury Shoal

Region Sataya, zwany również Fury Shoal. Jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych Sataya South, płytko nurkując znajdziemy się w rybim raju: niesamowita bioróżnorodność w jednym miejscu. Nurkowanie kończymy pomiędzy skalnymi pinaklami, pomiędzy którymi znajdziemy bardzo liczne w tym miejscu, nakrapiane ogończe. Kolejne nurkowania to Claudia i Malahi. Podwodne labirynty utworzone z olbrzymich korali mózgowych przypominających hełmy Darta Vedera z Gwiezdnych Wojen. Miejsce zachwyca nawet największego sceptyka. Nurkowania nie głębokie, kolorowe, namaszczone światłem. Każdego dnia dzień kończymy nurkowaniem nocnym. 

safari wraki artur caputa 1

 

27.10.2020 środa - Park Morski Rocky i Zabargad

1 nurkowanie na Rocky: dryft - w poszukiwaniu rekinów. 2 nurkowania na Zabargad: ogrody koralowe oraz wrak. Nocne nurkowanie. 

28.10.2021 czwartek - St Johns

Nurkowanie na Habili Ali, najsłynniejszej w regionie Um Kararim, Dengerous Reef. Nurkowanie nocne.

29.10.2021 piątek - powrót w kierunku Marsa Alam

Ostatni dzień to dwa nurkowania w regionie Marsa Alam. W zależności od warunków pogodowych:  ściany Elphistone, lub łatwiejsze nurkowania na Abu Dabab. 

30.10.2021 sobota - powrót do Polski

Tego dnia wylatujemy do Polski. Ostatnim posiłkiem na łodzi jest śniadanie. Jeśli będziemy mieć późne godziny powrotne możliwa jest do zorganizowania dodatkowa wycieczka fakultatywna. Transfer z Marsa Alam na lotnisko - około 1h jazdy. 

Nasza Łódź safari: Star JET - STAlowa konstrukcja - bardzo doświadczona załoga - klasa Gold - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją i łazienką - duży salon 

star jet safari

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.

Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny! 

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 15 SeaTreasure Egipt Safari Zyber 41

CENA SAFARI: 950€ (safari) + 1590 (PRZELOT)

CENA ZAWIERA

• transfery na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko
• 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
• trzy posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
• pościel, ręczniki
• AC w kabinach
• opiekę polskiego instruktora nurkowania
• butle nurkowe 12 litrowe DIN + balast na łodzi
• nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane,
• 2-4 nurkowań dziennie (łącznie na tej trasie: 20 nurkowań)
• ubezpieczenie podróżno - nurkowe UNIQUA,
• wpis do TFG i TFP (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego)

rodzinne safari egipt foto Zyber SeaTreasure Egipt Safari Zyber 39

 CENA NIE ZAWIERA

• wizy egipskiej: 25 usd/euro (zawieszona do końca października)
• napiwku dla załogi: 50 euro/os
• napiwek dla przewodnika: 10 euro/os
• w przypadku rozpoczynania lub kończenia rejsu w Port Galieb: dodatkowa opłata 10-20€/os - na życzenie grupy
• posiłków innych niż na łodzi
• opłaty Parkowe, administracyjne i Reef Protection: 80 euro/os
• opłaty za test COVID PCR zrealizowany w Polsce (z tłumaczeniem na angielski, do 72h przed przylotem), nie dotyczy osób zaszczepionych

 

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ

• wypożyczenia butli 15 litrowej 40 EUR/tydzień
• napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7€ lub 15 l – 9€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€)
• dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży UNIQUA: koszt 170 zł
• wypożyczenia sprzętu nurkowego innego niż butle i balast (sprzęt wypożyczany w Polsce)
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach

rezerwacjA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 33 SeaTreasure Egipt Safari Zyber 3