WYPRAWA NURKOWA EGIPT - MEKSYK - LISTOPAD - 2021

19.11.2021

Na jesienną chandrę wyprawa do Meksyku!

MEKSYK LISTOPAD 2021

Cudowny wyjazd do Meksyku, Cenoty – jedyne w sowim rodzaju zalane jaskinie , gdzie nieograniczona widoczność połączona z grą świateł tworzy niezwykły, niezapomniany spektakl. Cozumel – rafy koralowe polecane przez samego Jacquesa Cousteau, Coba –  miasto Majów z okresu prekolumbijskiego (to bardziej dzikie), Ek Balam – tajemnicze miasto pośrodku jukatańskiej dżungli i wiele więcej.

Meksyk oferuje atrakcje zarówno pod wodą jak i na lądzie, nie będzie nudy, za to słońce, ocean, zwiedzanie, odpoczywanie, pyszne jedzenie, relaks podczas gdy w Polsce będzie szaro i zimno.

Plan naszej wyprawy przewiduje nurkowania w takich miejscach jak Cenoty Special.  Są to unikatowe, wyjątkowe słodkowodne systemy podwodnych jaskiń i pieczar, położonych pośrodku meksykańskiej dżungli. Niespotykane nigdzie indziej formy stalaktytów i stalagmitów, krystalicznie czysta wręcz bajkowa woda, doskonała widoczność i cudowna, magiczna gra świateł. Możemy w nich nurkować w pełnym sprzęcie, jak i na powierzchni. Ponieważ słona woda morska i słodka deszczówka maja różna gęstość tworzy się tzw. haloklina czyli charakterystyczna oleistość w miejscu mieszania się wód.

Program lądowy:
Zapraszamy Was do spędzenia z nami dwóch wyjątkowych dni w miejscach mało uczęszczanych jeszcze przez turystów. Dzień w rezerwacie Nativa będzie aktywny, ale znajdziemy też oczywiście czas na relaks.
Poznamy to miejsce na trzy różne sposoby: spacerując, przemierzając bezdroża samochodami z napędem 4x4 oraz pływając po lagunie w canoe.
Do tego poznamy rytuały majańskie, dowiemy się jak przyrządzić prawdziwą tortillę, obejrzymy zapierający dech w piersi zachód słońca z wieży widokowej i zrelaksujemy się w majańskiej saunie.
W kolejnym dniu – odwiedzimy malowniczą i przyjazną pieszym wysepkę Holbox, gdzie spędzimy czas relaksując się na piaszczystych plażach, pływając łódkami i wpław w lazurowych wodach Zatoki oraz odpoczywając w cieniu palm popijając lokalne specjały.

Tulum Mayan Ruins Tour tulum mexico diving

Conotes Special

Coba to miasto Majów datowane na okres prekolumbijski, o powierzchni 70km2.. W okresie największego rozkwitu, zamieszkiwało je ok 50 tys. Ludzi. Szacuje się , że istnieje tam ok 6,5tys struktur, z czego zaledwie kilkadziesiąt zostało eksplorowanych przez nielicznych archeologów. Reszta budowli spowita jest przez dżunglę.

Ek Balam to kolejny punkt naszej wyprawy, jest to majestatyczne miasto które można zwiedzać po przeprawie przez jukatańska dżunglę. Jest to niegdysiejsza siedziba Królestwa Majów a w języku Majów oznacza Czarny Jar. Wycieczka w to miejsce jest całodzienna i wymaga zabrania sporej ilości wody, nakryć głowy i lejków do opalania.

Valladolid miasto zachwycające kolonialna architekturą, które od 2012 r zostało wciągnięte na listę tzw. miast magicznych – „pueblos magica”.

Tulum położone na klifie, otoczone murem, doskonale zachowane, prekolumbijskie miasto Majów. 

Sian Ka’an – rezerwat biosfery. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO siedlisko ponad 300 gatunków ptaków. 

piwo serveza hotel mexico cenotes safari

Meksyk z nami to świetna okazja – przy okazji relaksu na najpiękniejsza plażach morza Karaibskiego, wylegiwania się na piasku, można popróbować nurkowania na tzw. intro, a dla zapaleńców nurkowania Cenoty to perełka jaką każdy nurek chce mieć w swoim nurkowym CV.

CENA WYJAZDU: 1990€  + PRZELOT
CENA ZAWIERA:
 • · wysokie ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowania
 • · gwarancję ubezpieczeniową Organizatora Turystyki
 • · transfery lotnisko (Cancun) – hotel (Tulum i Puerto Morelos - Rezerwat) – lotnisko (Cancun)
 • · 2 noclegi w 4* hotelu Biwa w Tulum; ze śniadaniami w pokoju dwuosobowym
 • · 3 noclegi w 3* hotelu Ojos de Agua w Puerto Morelos; ze śniadaniami w pokoju dwuosobowym
 • · 2 noclegi w hotelu przy Rezerwacie, ze śniadaniami w pokoju dwuosobowym
 • · 12 nurkowań w Cenotach (transfery, butle z powietrzem, balast, opieka lokalnych przewodników, woda, drobna przekąska po nurkowaniu, wszystkie bilety wstępu); możliwość wymiany jednego dnia na Cozumel lub nurkowania z bull sharks w Playa
 • · całodniową wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem + wyżywienie zgodnie z programem
 • · wycieczkę na Holbox z wyżywieniem zgodnie z programem
 • · wyjazd do Strefy Archeologicznej Tulum (transfery, bilet wstępu)
 • · obowiązkową w Polsce opłatę na Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
13 scale

 CENA NIE ZAWIERA:

• dopłaty do pokoju jednosobowego ok 350 €
• wypożyczenia sprzętu nurkowego
• napiwków 50-70 usd
niewymienionych posiłków 
 
 
jaszczur mexico ludziki mexico
BIWA HOTEL TULUM
• Niewielki, trzypiętrowy hotel położony blisko centrum (w kilka minut można dojść do głównej ulicy przy której znajdują się knajpki i restauracje).
• Klimatyzowane pokoje z łazienkami z prysznicami (jedno duże łóżko podwójne lub dwa osobne łóżka).
• Możliwość zakwaterowania w apartamencie czteroosobowym (salon z kuchnią, dwie osobne sypialnie – jedna z łóżkiem podwójnym i jedna z dwoma osobnymi).
• Każdego dnia w godzinach porannych goście mogą delektować się śniadaniem w barze na dachu hotelu (do wyboru kilka dań z karty).
• W hotelu znajduje się basen i restauracja.
• Dostępne jest darmowe wi-fi.
Istnieje możliwość zmiany hotelu na hotel o wyższym standardzie lub zakwaterowanie w Resorcie z bezpośrednim dostępem do plaży. 
 
OJO DE AGUA - PUERTO MORELOS
• Puerto Morelos to niewielka miejscowość wypoczynkowa i jednocześnie wioska rybacka. Charakteryzuje się senną atmosferą i niewielką ilością turystów.
• Niewielki, skromny hotel, znajdujący się niedaleko plaży.
• Klimatyzowane pokoje z łazienkami z prysznicami (podwójne łóżko lub dwa pojedyncze).
• Na terenie hotelu znajduje się basen.
Istnieje możliwość zmiany hotelu na hotel o wyższym standardzie lub zakwaterowanie w Resorcie all inclusive.
 
REZERWACJA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

cenotes mexico mexico diving cenotes