kurs nurkowania na SAFARI NURKOWYM w EGIPCIE

21.05.2022

JEDYNE W SWOIM RODZAJU - kurs nurkowania na SAFARI nurkowym W eGIPCIE

WYJĄTKOWA OPCJA NA KURS NURKOWANIA W EGIPCIE - 8 DNI NA ŁODZI W EGIPCIE 

Jedyna na rynku opcja by pojechać na safari i w tydzień nauczyć się nurkować + zrealizować nurkowania po kursie.

Na safari zapraszamy wszsystkie osoby, chcące rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, osoby po kursach podstawowych i zaawansowanych pragnących doskonalić swoje umiejętności i poćwiczyć pływalność, a także osoby które po prostu chcą pojechać na super wyjazd nurkowy! Morze Czerwone ma do zaoferowania najlepsze miejsca nurkowe na świecie a opcja safari gwarantuje najwygodniejsze do nich dotarcie! W czasie tygodnia na wyjeździe rozpływacie się, stworzycie fajne grupy i będziecie świetnie się bawić w doborowym towarzystwie ludzi podzielających Waszą pasję do odkrywania podwodnego świata! 

Odcinamy się od hoteli i stałego lądu. Będziemy mieszkać i nurkować w komfortowych warunkach z 35 metrowego jachtu motorowego. Pobyt nasz wpierać będzie dziesięcioosobowa załoga, dbająca o nasze bezpieczeństwo, czystość i wygodę, oraz smaczne posiłki.

W ciągu zaledwie 7 dni nauczysz się nurkować i zrealizujesz minimum 14 nurkowań. Ale nie tylko: nauczysz się nurkować z łodzi, w komfortowych warunkach przejrzystej i ciepłej wodzie.

Wszystko to zrealizujesz pod okiem polskiej kadry instruktorskiej. Wyjazd organizowany jest przez polskiego touroperatora. Istnieje możliwość ubezpieczenia wyjazdu na wypadek nagłego zachorowania w tym na COVID. Po powrocie do kraju nie będziesz przechodzić kwarantanny.

W cenie 890€ + 1590 zł (przelot)

  • Kurs nurkowania (DOKOŃCZENIE WÓD OTWARTYCH W CENIE SAFARI)
  • Sprzęt nurkowy wypożyczony na czas kursu
  • Zakwaterowanie
  • Minimum 14 nurkowań w tym nurkowania szkoleniowe
  • Ubezpieczenie (koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków)
  • Gadżety dla nurków
  • Przelot bezpośredni lotem charterowym z Polski
  • Opieka biura organizatora i polskiej kadry instruktorskiej

Zapraszamy na wielką i niezapomnianą przygodę na morzu. Super bezpiecznie. Pyszne i zdrowe jedzenie, mnóstwo atrakcji.

 21-28 MAJA 2022

Przez tydzień mieszkamy na naszej ukochanej łodzi nurkowej: Star Jet, z której dziennie nurkujemy 2-4 razy. Ostatnie nurkowanie w ciągu dnia jest nurkowaniem nocnym, dlatego już dziś zapisz się na specjalizację nocną by w pełni wykorzystać program safari nurkowego w Egipcie. W ciągu 8 dni pobytu możesz zrealizować łącznie aż 20 nurkowań!

Nurkujemy na wybranych, płytszych i prostszych rafach koralowych południa Egiptu.

Safari nurkowe to najlepszy wypoczynek w Egipcie pod hasłem: jedz, śpij i ...nurkuj!

 IMGL1028 1 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 14

PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE

21.05.2021 sobota

Lot z Polski (Katowice). Przylot do Marsa Alam i transfer na łódź Star Jet, stacjonującą w porcie Marsa Alam (około godzinny transfer klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy, montujemy sprzęt na nurkowania. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.

22.05.2022 nurkowanie na rafie Shaab Marsa Alam - niedziela

Wybieramy nurkowania w pięknych i spokojnych ogrodach koralowych. Płytkich rafach z piaszczystym dnem. 

23.05.2022 nurkujemy na rafach: Abu Dabab - poniedziałek

Abu Dabab to miejsce gdzie szukamy przede wszystkim żółwi i delfinów. Są też niewielkie, płytko położone rafy korala mózgowego. Świetne miejsce na początek przygody nurkowej. Tego dnia, dla osób z certyfiakatem OWD lub wyższym przygotowaliśmy zajęcia z nurkowania nocnego. Można rozpocząć kurs AOWD lub specjalizację nocną (cena AOWD 190€, z książką i certyfikatem, cena specjalizacji nocnej: 140€ materiały on line i certyfikat).

 24.05.2022 nurkujemy na rafach: Sataya - wtorek

Tego dnia płyniemy najdalej na południe w region Sataya. Nurkujemy wokół Dolphin House, laguny w której dzień spędzają delfiny z rodzaju długoszczękich. Występują często w dużych stadach nawet po 100 sztuk. W nocy polując dzień spędzają na osłoniętych przed otwartym morzem lagunach, takich jak Sataya. To tutaj będziemy mieć możliwość, snurkowania z tymi cudownymi ssakami. Oczywiście pomiędzy nurkowaniami. Na ten dzień zaplanowaliśmy również 4 nurkowania.

25.05.2022 dzień w regionie Fury Shoal - środa

Tego dnia nurkować będziemy na takich rafach jak Heaven, Abu Galava Big i Abu Galawa Small. Podwodne ogrody koralowe zachwycą Was wspaniała grą świateł. Przy Abu Galava Big, jak i Small, będziecie mieli okazję zakosztować wstępu do nurkowań wrakowych ponieważ na obu tych miejscach znajdują się niewielkie wraki. Zobaczycie, że wraki leżące wiele lat na dnie Morza Czerwonego. obrastając koralowcem, same stały się żywą i piękną rafą koralową. Dzisiaj są domem dla niezliczonych gatunków ryb typu glass fishes, muren i ślimaków. Kolejny intensywny dzień za nami ponieważ zaplanowaliśmy 4 nurkowania.

26.05.2022 ostatni dzień na południu - czwartek

Claudia to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce w regionie. Aby móc w pełni docenić jej piękno należy mieć już wypracowaną odpowiednią pływalność ponieważ wpływać do podwodnych grot i jaskiń. Zachwycają grą świateł i strukturą podwodnego krajobrazu. Malahi skolei to podwodny labirynt twardego korala mózgowego. Przepływamy korytarzami pomiędzy wspaniałymi koloniami koralowca: akroporów, milleporów, korala stołowego i właśnie olbrzymich kopuł korala mózgowego. Na ten dzień w planach mamy również 4 nurkowania. 

27.05.2022 wracamy do Marsa Alam - piątek

Tego dnia nurkujemy już tylko dwa razy: w okolicy Marsa Alam. Dla zainteresowanych istnieje możliwość zrealizowania wycieczki fakultatywnej po lądzie: wyjazd na quady, kolacja w beduińskiej wiosce z przejażdżką na wielbłądzie i jeepem po pustyni. 

28.05.2022 ostatni dzień safari - sobota

Kończymy safari: pakowanie, wyokrętowanie z łodzi, transfer na lotnisko, pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski.

Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe oraz inne nieprzewidziane okoliczności.


Trasa naszego safari jest tak skomponowana by każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Większość miejsc charakteryzuje się brakiem lub słabymi prądami, płytko zagłębionym dnem, piaszczystym z którego wyrastają skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź jest zacumowana blisko rafy,  dodatkowo asekurowani jesteśmy pontonami. Grupy są tak podzielone by każdy mógł realizować profil odpowiedni dla jego uprawnień, umiejętności, preferencji. W safari uczestniczy doświadczona kadra instruktorska doświadczona.

Nasza Łódź safari: STAR JET - sprawdzona załoga - stalowa konstrukcja - duża dzielność morska - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją - duży, osobny salon - Świeże posiłki - rzetelny i sprawdzony kucharz

star jet safari

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.

Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny! 

 IMGL1012 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3

Zdjęcia Przemysława Zybera pochodzą z naszych safari.  

CENA ZAWIERA

• transfery na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko
• 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
• trzy posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
• pościel, ręczniki
• AC w kabinach
• opiekę polskiego instruktora nurkowania
• butle nurkowe 12 litrowe DIN + balast na łodzi
• nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa z ekspresu, herbata, napoje gazowane
• 2-4 nurkowań dziennie 
• ubezpieczenie podróżno - nurkowe UNIQUA,
• wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego)

IMGL1181 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 5

 CENA NIE ZAWIERA

• wizy egipskiej: 25 usd/euro
• napiwku dla załogi: 55 euro/os
• napiwek dla przewodnika egipskiego: 15 euro/os
• opłata parkowa: 80 euro osoba
• w przypadku rozpoczynania lub kończenia rejsu w Port Galieb: dodatkowa opłata 10-20€/os
• kursów zaawansowanych i specjalizacyjnych
• wycieczki fakultatywnej
• opłat za test COVID-PCR

 

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ

• wypożyczenia butli 15 litrowej 35 EUR/tydzień
• dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży UNIQUA: koszt 180 zł
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach (nitrox, AOWD, nocna)

rezerwacjA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

 IMGL0125  IMGL0263

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej ukochanym statku safari: Star Jet.