Nowa Zelandia

15.03.2023

Nowa Zelandia - słynąca z najczystszego powietrza, wody oraz wspaniałych widoków kraina o niezwykle malowniczo ukształtowanym terenie. Jest pełna dziewiczych lasów, zatok, jezior i wodospadów. Zachwycają majestatyczne fiordy i dzikość wzgórz. Jest to miejsce tak bajeczne, iż zostało wykorzystane jako sceneria do nakręcenia między innymi przygód Frodo Bagginsa w filmie "Władca Pierścieni", "Ostatni Samuraj", czy "Opowieści z Narnii". Można by powiedzieć: kraina miodem płynąca bowiem słynny Miód Manuka jest zdobywającym popularność na całym świecie słodkim symbolem Nowej Zelandii. Lecz nie łatwo się tu dostać...

Mounttaravera waka waka je je

Zapraszamy na trwającą 11 dni daleką podróż, podczas której czekają nas między innymi: zwiedzanie miasta Aukland (największy ośrodek gospodarczy kulturowy i naukowy Nowej Zelandii), pokonywanie trasy na północ od Auckland malowniczą drogą przez urocze miasteczka: Wellsford, Waipu, Ruakaka, Whangarei do Tutukaka. Będziemy w ich okolicach nurkować 6 razy w ciągu 3 dni. Inne bajeczne miejscowości, które zobaczymy to min. miasteczka Hamilton, Cambridge, słynne Hobbiton (rodzinną miejscowość Frodo Bagginsa). Będziemy podziwiać jezioro Tarawera i wspaniały Wulkan Mt Tarawera. W parku Kuirau zobaczymy strefy geotermalne, gejzery, błota wulkaniczne, gorące jeziorka - czyli moc doświadczeń w jednym z najbardziej malowniczych, dziewiczych rejonów świata. Zapraszamy w podróż, nie tylko fanów "Władcy Pierścienia"!

tongariro zielone jezioro1 Rotorua New Zealand1

PROGRAM Wyprawy do Nowej Zelandii 

15-26.03.2023

15-17.03: Transfer Polska - Nowa Zelandia (najdłuższy lot to 17h, zmiana czasu).

17.03: Przylot do Auckland oraz transport do hotelu - zwiedzanie.

18-20.03: Wyjazd z Auckland na północ, przejazd malowniczą drogą przez urocze miasteczka Wellsford, Waipu, Ruakaka, Whangarei do Tutukaka.

21.03: Przejazd przez malownicze tereny rejonu Waikato, wzdłuż brzegów najdłuższej rzeki Wyspy Północnej. Przez urocze
miasteczka Hamilton, Cambridge do Matamata. Wejście do Hobbiton. Po południu przyjazd do Rotorua.

22.03: Wyjazd z hotelu na drogę Te Ngae, przejazd nad jezioro Tarawera, krótki spacer, ogladanie wulkanu Mt Tarawera. Wracamy z powrotem w strone Rotorua (punkt widokowy na Mt Tarawera imaoryskie rzeźby). Wejście na wzgórze z ktorego rozpościera sie widok na Zielone i Niebieskie jezioro, stoki gór porośnięte paprociami i palmami Whakarewarewa Forest Reserve (czerwone sekwoje).Wejscie do parku sekwoni, 30 minut spacer.
Przejazd do Parku Kuirau – strefa geotermalna, gejzer, błota wulkaniczne, gorące jeziorka. Ogrody rządowe z historycznymi budynkami w stylu wiktoriańskim, ogrody różane, spacer wzdłuż jeziora Rotorua.

23.03: Rano wyjazd z hotelu w strone Taupo, kontynuowanie podróży i postój przy Wodospadach Huka. Spacer wzdłuż brzegu rzeki Waikato, 4 platformy widokowe. Przejazd do Taupo – stolica pstrąga, czas na odpoczynek w kafejce z widokiem na jezioro Taupo. Kontynuowanie podróży wzdłuż brzegu jeziora (okolo 52 km). Przyjazd do Turangi.

24.03: Rano wyjazd z hotelu do Parku Narodowego Tongariro do Whakapapa Village. Spacer do wodospadów (Basen GOLLUMA).
Nastepnie przejazd przez Taumaranui do jaskin Waitomo, zwiedzanie jaskin, ogladanie świetlików, płynięcie łodzią podziemną rzeką. Nocleg w Hamilton.

25-26.03: Rano wizyta w ogrodach hamiltońskich, przejazd wzdłuż brzegów rzeki Waikato, wzgórza Bombay, powrót do Polski.

 CENA 24 900zł + 1050 $

Cena dla osoby nienurkującej: 24 900 zł + 900 $ (pobyt z nurkami
na łódce + snorkeling)
 

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.

Zadbaj o to, Aby Twój wyjazd był bezpieczny!  

CENA ZAWIERA:

 • Przelot Warszawa-Auckland
 • Zakwaterowanie w hotelach 3*** lub 4**** ze śniadaniami
 • Pakiet nurkowy 3 dni - 6 nurkowań + lunch podczas nurkowań
 • Transfery w obrębie Nowej Zelandii
 • Wejście do Hobbiton
 • Wejście do jaskiń Waitomo
 • Wejście do ogrodów Hamiltońskich
 • Opiekę Polskiego przewodnika 
 • Przelot Auckland-Warszawa

ruakakaplaa1 wodospad huka

CENA NIE ZAWIERA:

 • Sprzętu nurkowego
 • Lunchu
 • Kolacji
 • Ubezpieczenia od rezygnacji z imprezy (opcjonalnie)
 • Ubezpieczenia podróżnego

Plan wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora

rezerwacjA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, aby Twój wyjazd był bezpieczny i legalny!

ParknarodowyTongariro1 Fiordy