Safari nurkowe w Egipcie. Wraki Północy w zupełnie nowej odsłonie (Majówka 2025)

26.04.2025

Byłeś już na klasycznym północnym safari wrakowym w Egipcie? Mamy dla Ciebie coś zakakującego i nowego. Zupełnie nowe wraki na północy Egiptu plus klasyki, które fanom wraków nie mogą się nigdy znudzić! Sprawdź nasz program - z pewnością Cię zainteresuje!

Wraki Morza Czerwonego zaskakują i zachwycają. Są to prawdziwe kolosy o długości nawet ponad 100m. Od dziesięcioleci leżą na dnie Morza Czerwonego, dzięki czemu teraz już nie tylko są wrakami ponieważ obecnie stały się niesamowitą podwodną rafą koralową. To nie tylko historia i artefaktu, ale również, albo może przede wszystkim przyroda! Zupełnie niesamowita w swej odsłonie. Zobacz - przekonaj się! Obecnie wraki te są już siedliskiem niezliczonych gatunków ryb, koralowców i innych stworzeń morskich.

Fascynująca, a w niektórych przypadkach tragiczna historia zatonięć tych wraków dostarcza dodatkowych emocji nurkom.

W ciągu 6 dni nurkowych wykonamy minmum 19 nurkowań w różnych warunkach, zawsze pod okiem doświadczonego instruktora nurkowego z Polski ze strony organizatora wyjazdu. W naszej wyprawie towarzyszyć będzie również aż trzech, współpracujących z nami od lat lokalnych przewodników/instruktorów.  W planie mamy również realizację aż 3 nurkowań nocnych. W tym niesamowite i zupełnie wyjątkowe nurkowanie nocne na najsłynniejszym wraku z II wojny światowej, czyli legendarnym SS Thistlegorm!

SS Thistlegorm to okręt armii brytyjskiej przewożący podczas swego ostatniego rejsu ładunek wojskowy. Pierwotnie statek transportowy 
transportowy z okresu II wojny światowej ze świetnie zachowanym ładunkiem (lokomotywy, karabiny, amunicja, motocykle, ciężarówki,
tankietki, jeepy). Więcej...

Salem Express z jego tragiczną historią zatonięcia. Dziś położny na głębokości zaledwie 12-30 m, jest możliwy do zwiedzania przez nurków rekreacyjnych, stanowi gradkę dla nurków technicznych. Więcej o nurkowaniu na wraku Salem Express...

Ulysses wrak położony jest po północnej stronie wyspy Gubal. Jest przepięlnie obrośnięty koralowcem, leżąc na niezwykle bogatej i równorodnej rafie koralowej. Nurkowania po tej stronie wyspy odbywać się mogą jedynie przy sprzyjających warunkach pogodowych. 

Rosalie Moler - bliźniaczy kolos SS Thistlegorma. Zachowany w całości. Mroczny i trudny, dlatego nurkowanie tutaj zarezerwowane jest wyłacznie dla zaawansowanych nurków, z odpowiednim doświadczeniem.

King Stone - piękny i bardzo stary wrak, często pomijany. Dlaczego - z braku czasu podczas tradycyjnego safari wrakowego - zasługuje na naszą szczególną uwagę. Jest położony bardzo płytko , dzięki czemu wygląda przepięknie w słoneczny dzień. 

Wraki na tej trasie są dostępne dla nurków ze stopniami rekreacyjnymi. Położone są one na głębokości 20-30m. Większość z nich bez problemu mogą zwiedzać nawet nurkowie ze stopniem OWD (podstawowym). Jedynym wyjątkiem jest wrak Rosalia Moller, na którym nurkuje się bardzo rzadko ze względu na specyficzne i trudne jak na wraki Egiptu warunki nurkowe. Na ten wrak zapraszamy nurków z minimalnym stopniem AOWD.

Pamiętajcie, że na naszym safari nurkowym można również podnieść swoje kwalifikacje nurkowe, wykonując kurs specjalizacyjny: nurkowanie wrakowe, nurkowanie nocne, nurkowanie głębokie, AOWD oraz nitrox. 

PSX 20211210 134927 PSX 20211210 134753
PSX 20211209 193615 PSX 20211208 061224

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

PROGRAM SAFARI WRAKOWEGO W EGIPCIE:
 

SOBOTA / PRZYLOT, TRANSFER, ZAKWATEROWANIE NA ŁODZI
Lot z Polski (Warszawa, Poznań lub Katowice). Przylot do Hurghady (tylko lot z Katowic lub Warszawy) lub do Marsa Alam (pozostałe miasta). Transfer na statek Star Jet, stacjonujący w porcie w Hurghadzie (transfer odbywa się klimatyzowanym autobusem lub busem. Czas trwania transferu Hurghada-Hurghada 20 minut, lub Marsa Alam-Hurghada ok 3h). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy, aklimatyzujemy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest zazwyczaj kolacja.

NIEDZIELA / 2 NURKOWANIA / HURGHADA
Wyjście z portu (czas zależy od odprawy prowadzonej przez straż przybrzeżną). Briefing, podczas którego poznajemy podstawowe zasady bezpieczeństwa na łodzi i podczas nurkowań. Poznamy również zasady nurkowania w tym regionie oraz dowiemy się, jak nurkować z pontonu. Pierwsze nurkowanie to nurkowanie zapoznawcze, tzw. "check dive". Kolejne jest pierwszym nurkowaniem z pontonu, w celu przećwiczenia techniki wyjścia i wejścia na zodiak, która będzie przydatna podczas kolejnych nurkowań. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy - pontony z łatwością przetransportują nas w najlepszy punkt nurkowy. Będą nas asekurowały, a także odbiorą z wody, jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki temu nurkowania są wygodne i bezpieczne, oraz możemy zrealizować do 4 nurkowań dziennie, w kolejnych dniach. 

PONIEDZIAŁEK / 4 NURKOWANIA / ROSALIE MOLLER / SS THISTLEGORM
Wrak Rosalie Moller - statek transportowy z II wojny światowej. Świetnie Zachowany - położony w miejscu gdzie omywany jest prądami morskimi. Majestatyczny i niezwykle mroczny. Niezwykle rzadko odwiedzany ponieważ nurkowania tutaj są po prostu wymagające. Dlatego od osób nurkujących na wraku minimalne wymagania to stopień AOWD i minimum 100 zalogowanych urkowań w warunkach morskich. 

Wrak SS Thistlegorm, przypadkowo zestrzelony przez bombowce III Rzeszy, przez wielu nurków uważany jest za najlepszą miejscówkę na świecie (w kategorii - nurkowanie wrakowe). Największą atrakcją wraku jest świetnie zachowany ładunek, w tym: motory, ciężarówki, karabiny. Po obu stronach wraku, na głębokości około 30m, leżą lokomotywy, które zsunęły się z pokładu statku, gdy szedł on na dno. Na dokładne zwiedzenie pokładu i ładowni majestatycznego wraku Thistlegorma potrzeba co najmniej dwóch nurkowań. Planujemy również jedno nurkowanie na wraku w nocy. Jest to niesamowite przeżycie dla każdego nurka.

WTOREK/ 4 NURKOWANIA / KING STONE / STALOWA RAFA

Nurkowanie na King Stone jest na prawdę świetne. Ten ponad 140 letni wrak z 1881 roku położony na głębokości zaledwie 2 - 20 metrów. Jest niezwykle bogaty obrośnięty koralem twardym. O poranku robi niesamowite wrażenie ze względu na świetną grę swiatła.

Stalowa Rafa to trzy wraki do wyboru. My wybierzemy Giannis D. z 1983 r. ponieważ można wpłynąć do jego wnętrza i zaglądnąć do maszynowni i do wnętrza wraku. Więcej o nurkowaniu na tym wraku...

ŚRODA I CZWARTEK / 8 NURKOWAŃ / WRAK SALEM EXPRESS / PANORAMA REEF
Zwiedzimy wrak Salem Express i poznamy jego tragiczną historię. Uderzenie w rafę spowodowało zatonięcie statku pasażerskiego, przewożącego (oficjalnie) 650 osób. Dziś leży na głębokości zaledwie 12-30m zagarniany stopniowo przez morze - pokrywają go twarde korale oraz gąbki, zasiedlają mureny i błazenki. Następnie zanurkujemy na owalnej, około kilometrowej Panoramie Reef. Na obydwu jej końcach znajdują się plateau, w całości pokryte twardymi i miękkimi koralami, pomiędzy którymi życie wiodą morskie stworzenia: skrzydlice, płaszczki, ośmiornice, szkaradnice, ryby-krokodyle.

 
PSX 20211207 100400 PSX 20211208 060151

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

PIĄTEK / 2 NURKOWANIA / HURGHADA
Tego dnia, ze względu na lot powrotny do Polski, planujemy 2 nurkowania w rejonie Hurghady: wrak Belona oraz Morskie Muzeum. Zupełna nowość - zatopione obiekty wyjskowe: czołg, samochody opancerzone. Świetne miejsce na zakończenie safari. 

SOBOTA/ POWRÓT
Wyokrętowanie, transfer na lotnisko w Hurghadzie (ok 20 min) lub Marsa Alam (ok. 4 h), w zależności od wykupionejj opcji przelotu. Powrót do Polski

PSX 20211209 200525 PSX 20211209 194004

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

Statek safari STAR JET
Jest to sprawdzona jednostka z doświadczoną załogą, gwarantująca komfort nurkowania i podróżowania. Łódź jest po niedawnej renowacji i posiada 2-osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokład wypoczynkowy i duży sun-deck z miejscami do relaksu na słońcu. Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce. Dzięki stalowej konstrukcji statek posiada dużą dzielność morską, dzięki czemu mniej buja, niż na standardowej, drewnianej konstrukcji, podobnych rozmiarów. 
 

SAFARI Star Jet

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to, Aby Twój wyjazd był bezpieczny! 
W przypadku odwołania wyjazdu gwarantujemy natychmiastowy i 100 % zwrot wszystkich wpłAconych środków.
Każda osoba wyjeżdżająca z nami jest zabezpieczona w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym, w tym również na wypadek niewypłacalności organizatora!!!
 PSX 20211210 134632  PSX 20211207 100803

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

CENA: 1150€ (safari) + 2380 (przelot)

CENA ZAWIERA:
• TRANSFERY NA TRASIE: LOTNISKO – ŁÓDŹ – LOTNISKO
• 7 NOCLEGÓW W 2-OSOBOWYCH KAJUTACH
• 4 POSIŁKI DZIENNIE, OWOCE I PRZEKĄSKI NA ŁODZI
• POŚCIEL, RĘCZNIKI
• AC W KABINACH
• OPIEKĘ POLSKIEGO INSTRUKTORA NURKOWANIA Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM W PROWADZENIU TEGO TYPU IMPREZ
• BUTLE NURKOWE 12-LITROWE DIN + BALAST NA ŁODZI
• NIELIMITOWANE NAPOJE NA ŁODZI: WODĘ, KAWĘ, HERBATĘ, NAPOJE GAZOWANE
• 2-4 NURKOWANIA DZIENNIE (ŁĄCZNIE NA TEJ TRASIE: 21 NURKOWAŃ)
• UBEZPIECZENIE PODRÓŻNO-NURKOWE WIENER,
• WPIS DO TFG I TFP (TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO I TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU POMOCOWEGO)
• PRZELOT Z POLSKI

CENA NIE ZAWIERA:
• WIZY EGIPSKIEJ: 25 $/€
• NAPIWKU DLA ZAŁOGI: 60 € / OS
• NAPIWKU DLA PRZEWODNIKA: 30 € / OS
• OPŁATY PARKOWEJ, ADMINISTRACYJNEJ I REEF PROTECTION: 80€/os
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
• WYPOŻYCZENIA BUTLI 15L: 40€/tydzień
• NAPEŁNIANIA BUTLI NITROXEM 30-32%:
- BUTLA 12L - 7€/NURKOWANIE lub 70€/PAKIET SAFARI
- BUTLA 15L - 9€/NURKOWANIE lub 90€/PAKIET SAFARI                                                                   
• DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z PODRÓŻY UNIQUA: 260 zł
• WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU NURKOWEGO, INNEGO NIŻ BUTLE I BALAST (SPRZĘT WYPOŻYCZANY W POLSCE)
• KONTYNUOWANIA EDUKACJI NURKOWEJ NA KURSACH ZAAWANSOWANYCH I SPECJALIZACJACH

rezerwacjA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, aby Twój wyjazd był bezpieczny a wpłacone środki zabezpieczone finansowo! 

IMGL0120 IMGL0533 PSX 20211206 170736

 Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt