JAK UNIKNĄĆ KWARANTANNY PO POWROCIE Z EGIPTU?

przez Magda
w BLOG
Odsłony: 230
01.04.2021
JAK UNIKNĄĆ KWARANTANNY PO POWROCIE DO POLSKI? 
  

Kto jest zwolniony z kwarantanny po przylocie? Czy muszę wykonać jakiś test? Czy po powrocie z safari będę musieć spędzić 10 dni na kwarantannie? Poniżej odpowiadamy na najczęstsze pytania i podpowiadamy co można zrobić.

Z kwarantanny obecnie zwolnione są osoby zaszczepione przeciwko Covid-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia, szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej - wykaz szczepionek dopuszczonych pod adresem: http://www.urpl.gov.pl/pl/urz%C4%85d/szczepionki-covid-19.

Zwolnieni są również ozdrwieńcy, czyli osoby które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-Cov-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy polskiej.

Jeśli jednak nie jesteśmy zaszczepieni, ani nie przebyliśmy zakażenia, pozostaje nam jedna możliwość:

- wykonujemy szybki test antygenowy na lotnisku, tuż po przylocie. Jest to obecnie najszybsze rozwiązanie. Po przekroczeniu granicy, zostaniemy wpisani na listę kwarantanny, ale ponieważ każdy wykonywany test obligatoryjnie jest wprowadzany do systemu przez służby zdrowia, automatycznie po otrzymaniu negatywnego wyniku, kwarantanna nas nie obowiązuje. Na zrobienie testu mamy 48h od przekroczenia granicy, dlatego polecamy wykonać test od razu na lostnisku. Punkty diagnostyczne znajdziemy w Katowicach, Warszawie, Poznaniu,Wrocławiu, Krakowie. Koszt testu waha się od 150200zł/os. W tej cenie otrzymujemy zaświadczenie w języku polskim i angielskim, a czas oczekiwania na wynik to ok. 20 minut. I to wszystko! 

Po więcej szczegółowych informacji, kto jest zwolniony z kwarantanny zapraszamy na stronę https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/9032,COVID-19-AKTUALNE-INFORMACJE-DLA-PODROZNYCH.html  oraz zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z nami: email seatreasure@seatreasure.pl tel. 504 508 526.

   star jet safari egipt foto zyber

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej ukochanym statku safari: Star Jet.