SAFARI NURKOWE - ST JOHN'S - DALEKIE POŁUDNIE - CZERWIEC 2022

04.06.2022
Przywitajmy słońce na Dalekim Południu!
Będziemy tydzień mieszkać na komfortowej i ulubionej przez naszych nurków łodzi Star Jet. W ciągu 6 dni nurkowych zrobimy 20 nurkowań w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach południa egipskiego Morza Czerwonego. 
Odwiedzimy, dostęne także dla bardzo początkujących nurków, tajemnicze jaskinie i  kawerny wysp St. John's, opłyniemy wzdłuż i wszerz przeplatane słońcem i cieniem, płytkie i bezpieczne labirynty raf Claudia i Malahi, zobaczymy typowe dla tego regionu Morza Czerwonego, ogrody koralowca mózgowego i bogate w różnorodne życie rafy Sataya, słynący ze spotkań z żółwiami i rzadkimi diugoniami rejon Abu Dabab oraz majestatyczne ściany, w tym słynną Elphistone, porośnięte kolorowymi miękkimi koralami i wachlarzami olbrzymich gorgonii. 
Na tej trasie możemy spotkać zawsze ciekawskie i inteligentne delfiny, broniące swoich ukwiałów dzielne błazenki, długowieczne żółwie oraz bardzo różnorodne życie raf południowych. Najsłynniejsze ogrody koralowe urzekną nas swoim pięknem, a pogoda i komfort naszej łodzi pozwoli na przeżycie relaksującego tygodnia. 
 
Jeśli szukasz spokojnej trasy, obfitującej w relaksujące nurkowania, przeplatanych wypoczynkiem na komfortowej łodzi, oczekujesz zapierających dech w piersiach kontaktów z podwodną przyrodą - to safari idealne dla Ciebie!
Od nurkowego raju dzieli nas zaledwie 4 godzin lotu z Polski!

Wyjazd jest odpowiedni dla osób z podstawowymi stopniami nurkowymi i dzieci. 
 
Safari nurkowe w Egipcie daje Ci szansę na spełnienie nurkowego marzenia:
nurkuj - jedz - śpij - i powtarzaj! 
 
Gwarantujemy zwrot 100% wpłaconych środków w razie odwołania wyjazdu. Istnieje możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji na wypadek zachorowania, w tym na COVID. 
 
SeaTreasure Egipt Safari Zyber 32 deep art zyber
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE:
 
04.06.2021 - sobota
Lot z Polski (WARSZAWA, POZNAŃ lub KATOWICE). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek Star Jet, stacjonujący w porcie w Hurghadzie lub Marsa Alam (transfer odbywa się klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy, aklimatyzujemy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.
 
05.06.2021 - niedziela - check dive
Wyjście z portu (czas zależy od odprawy prowadzonej przez straż przybrzeża). Briefing, podczas którego poznajemy podstawowe zasady, bezpieczeństwa na łodzi i podczas nurkowań. Poznamy również zasady nurkowania w tym regionie oraz dowiemy się jak nurkować z pontonu. Pierwsze nurkowanie to nurkowanie zapoznawcze, tzw. "check dive". Kolejne jest pierwszym nurkowaniem z pontonu, w celu przećwiczenia techniki wyjścia i wejścia na zodiak, która będzie przydatna podczas kolejnych nurkowań. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy - pontony z łatwością przetransportują nas w najlepszy punkt nurkowy. Będą nas asekurowały, a także odbiorą z wody, jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki temu nurkowania są wygodne i bezpieczne, oraz możemy zrealizować do 4 nurkowań dziennie podczas kolejnych dni. 
przeglad jacketu
 
06.06.2021 - poniedziałek - Marsa Alam
W regionie Marsa Alam nurkujemy w takich miejscach jak Abu Dabab i jeśli pogoda będzie sprzyjać to przy rafie Elphinstone. Abu Dabab to miejsce gdzie możemy liczyć na spotkanie z delfinami i żółwiami morskimi. No i oczywiście dużo mniejszych i większych kolorowych ryb, płaszczki, podmorskie labirynty, słupy skalne, podwodne jaskinie. Elphistone słynie z prądów, które przyciągają do tej rafy większe ryby, w tym rekiny i barakudy.
 
deepartzyber deep art zyber2
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
07.06.2021 - wtorek - Sataya

Kolejny przystanek to region Sataya, przez wielu uznawany za najpiękniejszy na Morzu Czerwonym. Jest przepełniony bajecznie kolorowymi rafami, o bardzo bogatej faunie i florze. Jedno z najpiękniejszych miejsc - South Sataya, gdzie płytko nurkując, znajdziemy się w niesamowitym podwodnym raju, o niespotykanej bioróżnorodności. Możemy liczyć na towarzystwo ciekawskich delfinów, które upodobały sobie ten obszar. Nurkowanie kończymy wśród skalnych pinakli, pomiędzy którymi znajdziemy bardzo liczne w tym miejscu, nakrapiane ogończe (patelnice niebieskoplamiaste). Kolejne nurkowania to Claudia i Mahali, czyli podwodne labirynty, utworzone z olbrzymich korali mózgowych. Miejsce to zachwyci nawet największego sceptyka. Innymi słowy to absolutny "must see" z powodu formacji koralowych, płaszczek, delfinów, żółwi, mniejszych i większych kolorowych ryb. Dodatkowe wrażenie robi nurkowanie w naturalnych podmorskich labiryntach powstałych przez pęknięcia w skale i podwodnych, koralowych słupów skalnych. Ta niesamowita gra świateł robi wrażenie na każdym...

08 i 09.06.2021 - środa i czwartek - wyspy St John's
Przemieszczamy się w rejon St John's, przekraczając Zwrotnik Raka i dopływając do niezwykłej podwodnej formacji skalnej. Osiągniemy najważniejszy cel naszej podróży - Um El Khararim, zwaną Matką Dziur. To podwodne korytarze, tworzące niekończące się labirynty, w których słońce wciąga nas w niesamowitą grę światła i cienia. Miejsce to wyróżnia się swoją nienaruszoną rafą koralową i niespotykaną na północy Morza Czerwonego budową. Ze względu na swoją wyjątkowość na długo zostaje w pamięci każdego nurka. W tym rejonie odwiedzimy też, wcale nie niebezpieczną, bogatą w życie Dangerous Reef oraz Gota Kebira. W tym regionie każdego dnia zrealizujemy po 4 nurkowania w tym dwa nocne. 
10.06.2021 - piątek - okolice Marsa Alam
Ostatni nurkowy dzień to kolejne 4 nurkowania i przepiękne miejsca Shaab Marsa Alam, Shaab Shram, na których jest szansa na spotkanie z delfinami.
 
11.06.2021 - sobota - Marsa Alam
Kończymy safari. Przed nami pakowanie, wyokrętowanie z łodzi i transfer na lotnisko. Pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski. 
 
safari wraki artur caputa 4
Trasa naszego safari jest tak skomponowana, by każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Część miejsc nurkowych charakteryzuje się brakiem lub słabymi prądami, płytko zagłębionym piaszczystym dnem, z którego wyrastają pojedyncze skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź jest zacumowana blisko rafy,  dodatkowo asekurowani jesteśmy pontonami. Niektóre z miejsc nurkowych to nurkowania w dryfcie, czyli pchani prądem morskim opływamy wzdłuż rozległej podwodnej ściany. Grupy są tak podzielone, by każdy mógł realizować profil odpowiedni dla jego uprawnień, umiejętności, preferencji. 
 
Statek safari STAR JET.
Jest to sprawdzona jedostka z doświadczoną załogą, gwarantująca komfort nurkowania i  podróżowania. Łódź jest po niedawnej renowacji i posiada 2 - osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokłąd wypoczynkowy i duży sun-deck z miejscami do relaksu na słońcu. Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotowuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce. Dzięki stalowej konstrukcji statek posiada dużą dzielność morską, dzięki czemu mniej buja, niż na standardowej, drewnianej konstrukcji, podobnych rozmiarów.  
 
star jet safari
 
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
 
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to, by Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
Możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji na wypadek nagłego zachorowania - zwrot 100% wpłaconych środków.
 
nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 12 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3
Zdjęcia Przemysława Zybera pochodzą z naszego rodzinnego safari, które odbyło się w lipcu 2019 roku.  
 
 
 • CENA SAFARI: 890€ safari) + 1590 zł (przelot)
 •  
CENA ZAWIERA:
 
 • • transfery na trasie: lotnisko – statek – lotnisko
  • 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
  • 3 posiłki dziennie, napoje, owoce i przekąski na łodzi
 • • nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane
  • pościel, ręczniki, szlafroki
  • klimatyzację w kabinach
  • opiekę polskiego instruktora nurkowania
  • butle nurkowe 12-litrowe z zaworem DIN + balast na łodzi
  • 2-4 nurkowania dziennie (łącznie 20 nurkowań)
  • ubezpieczenie podróżno - nurkowe uniqua
  • wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego) i TFZ (Turystycznego Funduszu Zwrotów)
Przemysaw Zyber foto Egipt 12 foto safari Egipt Zyber 44

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • testu PCR na COVID, zrealizowanego przed wyjazdem z Polski, ważnego do 72h przed wylotem
 • wizy do egiptu: 25 EUR/OS
  napiwku dla załogi: 55 EUR/OS
  napiwku dla przewodnika: 15 EUR/OS
  opłaty parkowej, administracyjnej i reef protection (ochrona rafy): 80 EUR/OS
• dodatkowego (opcjonalnego) ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy - ok. 180 zł/osoby
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
 

• wypożyczenia butli 15-litrowej - 40 EUR/tydzień
• napełniania butli nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7 EUR lub 15 l – 9 EUR, pakiet na safari odpowiednio 75 EUR i 95 EUR)
• wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczamy w Polsce)
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach.

REZERWACJA:
 

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

foto safari Egipt Zyber 44 foto safari Egipt Zyber 45
Wraki z Brothersami
Top Północy
Wraki z Brothersami
Więcej

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej ukochanym statku safari: Star Jet.