Dlaczego safari nurkowe leczy stress

Odsłony: 115
Współczesność daje w kość, nawet jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego miejsca pracy, rodziny, przyjaciół i wielu zajawek. Większość z nas nie doświadcza bezpośrednio wyczerpania układu nerwowego, przekroczenia poziomu hormonu stresu czy tzw wyczerpania nadnerczy. Część z nas doświadczy starości i może mieć nawet szczęście przeżyć ją bezkolizyjnie ze schorzeniami, ale..
 
Czytaj więcej

Rekiny na naszych safari

Odsłony: 1512
Czymś, co niewątpliwie dodaje adrenaliny każdej wyprawie nurkowej są rekiny. Przez filmy i książki w wyobrażeniu większości ludzi żądne krwi potwory zamieszkujące głębiny owiane złą sławą. W rzeczywistości są niezwykle ważnymi elementami iłańcucha pokarmowego, nazywane "czyścicielami raf" pożywiają się głonie padliną i chorymi, rannymi rybami. Na świecie występuje ponad 800 różnych gatunków tego drapieżnika. W tym artykule opiszemy, te które z dużym prawdopodobieństwem spotkamy na naszych nurkowych wyjazdach safari na Morze Czerwone.
 
Czytaj więcej

butle - konserwacja i serwis

Odsłony: 106
Butla nurkowa -to ona pozwala nurkowi poczuć się w wodzie...jak ryba w wodzie
to dzięki niej możemy eksplorowac podwodny świat przez długie godziny 
Jakie występują rodzaje butli nurkowych? Jakie są Czynniki wpływające na żywotność butli? Jak wygląda '' przegląd'' butli w serwisie? Jej konserwacja?
Po czym ocenić czy butla zasłużyła na emeryturę?
w tym artykule o tym opowiemy
Czytaj więcej

SS THISTLEGORM - teraźniejszość i historia

Odsłony: 1356
Zanim SS Thistlegorm stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc do nurkowania wrakowego, przyciągającym do Egiptu co roku wielką ilość spragnionych podwodnej eksploracji nurków z całego świata miejscem do życia dla wielu gatunków morskich stworzeń bujnie porośniętym morską florą służył Brytyjskiej Gospodarce jako uzbrojony defensywnie parowy statek handlowy.
Czytaj więcej