Na safari nurkowym wykonujemy od 18 do 21 nurkowań, w zależności od trasy safari. Standardowo pierwszego dnia nurkowego safari (a jest to dzień następny po dniu przylotu) wykonujemy 2-3 nurkowania. W dniach od drugiego do piątego wykonujemy po cztery nurkowania dziennie (trzy nurkowania dzienne oraz jedno nocne). Ostatniego dnia wykonujemy tylko 2 nurkowania, ze względu na konieczność odbycia przerwy powierzchniowej przed czekającym nas lotem. 

W dwóch miejscach nurkowych: Parku Narodowym Wyspy Braci (Brothers Islands) oraz w Parku Narodowym Dedalus, nurkowania nocne ze względu na bezpieczeństwo nurków są zabronione. Dlatego też, jeśli trasa obejmuje te właśnie miejscówki nurkowe, podczas safari wykonamy mniej nurkowań nocnych. 

Tak, jak najbardziej tak! Na safari nurkowe bardzo często jeżdżą nurkowie w pojedynkę. 

Zostaniesz zakwaterowany(-a) w pokoju dwuosobowym z osobą tej samej płci. Podczas nurkowań, nurkowie są podzieleni na grupy, gdzie każdej osobie przydzielony zostaje partner nurkowy. Grupy dzielone są ze względu na stopnie nurkowe, umiejętności i doświadczenie, a także preferencje nurkowe i towarzyskie. Istnieje oczywiście możliwość zmiany partnera. 

Więc zapraszamy na safari nurkowe singli, nurkowania świetnie integrują ludzi. Dlatego jest bardzo duża szansa, ze właśnie na wyjeździe spotkasz swojego ulubionego partnera nurkowego. 

Tak, na safari nurkowe zapraszamy wszystkich nurków, również tych ze stopniami podstawowymi. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kurs OWD to dopiero początek przygody nurkowej każdego nurka. Największe znaczenie ma doświadczenie, a je zdobywa się właśnie podczas nurkowań. Na naszym safari zawsze są osoby ze zróżnicowanymi stopniami nurkowymi - również ze stopniem OWD. Dzielimy zespoły na grupy zaawansowane i mniej zaawansowane. Grupy podstawowe nurkują do głębokości swoich uprawnień z przewodnikiem, często instruktorem, który sprawuje nad nimi nadzór ze szczególną uwagą. 

To właśnie na safari nurkowym będziesz miał(-a) świetną okazję nabrać doświadczenia nurkowego. Dopracować konfigurację sprzętową. Nabrać obycia zarówno na łodzi, jak i pod wodą, nurkując w warunkach morskich. Pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej będziesz mógł dopracować swoją technikę nurkowania. Możesz również kontynuować swoją edukację nurkową na kursach zaawansowanych i specjalizacjach. Na safari jest wystarczająco dużo czasu i swobody by zrealizować kurs AOWD, specjalizację nocną czy doskonałą pływalność, a może nawet kurs deep? Nauczysz się stosowani boi nurkowej, nurkować z łodzi, z zodiaka, w dryfcie, w prądzie, w nocy. Wszystkie nurkowania są szczegółowo omawiane na briefingach poprzedzających wejście do wody, byś zawsze czuł(-a) się bezpiecznie wychodząc poza sferę komfortu, czyli zawsze ucząc się nowych rzeczy.

Podczas każdego nurkowania uczymy się coś nowego.

Safari nurkowe to jest cudowna przygoda, wśród ludzi, którzy tak samo ja Ty pokochali nurkowanie i świat pod wodą!

Tak. Masz wtedy 3 opcje do wyboru.

1. Możesz jechać jako osoba nienurkujaca. Wówczas dostaniesz od nas zniżkę w wysokości 150€ od ceny safari. Ta opcja jest wybierana dla osób nienurkujących podróżujących ze swoimi nurkującymi partnerami. Takie osoby wypoczywają na wyjeździe: opalają się, relaksują, czytają, pływają z fajką, spędzają mile czas. Przewidzieliśmy również opcję intra nurkowego jeśli zapragną jednak spróbować nurkowania. Na safari osoby towarzyszące bardzo często przełamują swoje opory i obawy i zaczynają nurkować. W towarzystwie tak wielu nurków okazuje się to dużo łatwiejsze :) Więc taki wybieg może okazać się genialnym do wciągnięcia swojej nienurkującej drugiej połówki do świata nurkowego...

2. Na safari nurkowym możesz zrealizować podstawowy kurs nurkowania. Aby móc to zrobić należy przed wyjazdem zaliczyć minimum dwa zajęcia na basenie z instruktorem nurkowania. Nasza szkoła nurkowa mieści się w Krakowie, jednak te nurkowania możesz zrealizować również w innych miastach, pod opieką instruktorów nurkowania z zaprzyjaźnionych szkół nurkowych z całej Polski. Skontaktuj się z nami - pomożemy w doborze odpowiedniej szkoły. Dokończenie kursu, w tym także tzw "wody otwarte" zrealizujesz z nami na safari w ciągu pierwszych 2-3 dni. Kolejne nurkowania będziesz wykonywać już jako certyfikowany płetwonurek. Ta opcja jest idealna dla osób, które nie chcą szkolić sie w polskich wodach. Za nurkowania na safari, w tym nurkowania szkoleniowe nie płacisz nic. Jest to w cenie safari. Również sprzęt do nurkowania (wypożyczenie) otrzymujesz od nas w gratisie!! Dodatkową opłatą objęte są tylko materiały szkoleniowe wraz z opłatą certyfikacyjną (380 zł), oraz nurkowania na basenie w Polsce (150 zł/nurkowanie). Więc robisz kurs nurkowania praktycznie za 1/4 jego ceny!!! Poinformuj nas, że chcesz zrealizować taki kurs nurkowania na safari, dobierzemy odpowiedni termin i trasę safari.

3. Możesz też zdecydować się na opcję indywidualnego przewodnika nurkowego. Za dopłatą 300 €, jedzie z nami dedykowany instruktor nurkowania. Jego zadaniem jest realizowanie intro nurkowych tylko z Tobą. Jest to opcja dla osób, które nie chcą robić kursu nurkowego jednak na safari są w stanie zrealizować około 15 nurkowań typu intro nurkowe. Na nurkowaniach wprowadzamy dodatkowe elementy z kursów, które powoli wprowadzają do świata nurkowego. Taką metodę stosujemy dla osób, które nie chcą realizować kursu nurkowania. PS po tego typu wyjeździe, uczą się tak dużo, że po powrocie zawsze realizują kurs nurkowania i zaczynają nurkować...

 

Tak, przewidujemy taką opcję.

Osoby, które chcą zrealizować kursy zaawansowane i specjalizacje nurkowe, w tym na przykład kurs AOWD lub kurs DEEP, powinny nam zgłosić takie zapotrzebowanie przed wyjazdem. Można również zdecydować się już w trakcie trwania safari, jednak wolimy wiedzieć wcześniej. 

Takie kursy realizujemy podczas nurkowań na safari. Jest to opcja najlepsza z możliwych ponieważ pod okiem instruktora nie wykonujesz tylko minimum wynikające ze standardów. Masz miejsce i czas by doszlifować potrzebne umiejętności i podciągnąć swoją technikę nurkowania, co ma ogromny wpływ na Twoje bezpieczeństwo jako nurka. Wszelkie braki zostają uzupełnione. Poprawisz swoją pływalność, trym, technikę nurkowania z łodzi, w prądzie i na wrakach. Jeśli nigdy tego nie robiłeś? Nauczysz się robić to na prawdę dobrze!

Zapraszamy na kursy nurkowania na safari!

Cena szkolenia AOWD: 190€ (w cenie materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia DEEP: 190€ (w cenie materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia nurkowania nocne: 110€ (w cenie materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia boja nurkowa: 90€.

Cena szkolenia doskonała pływalność: 150€ (w cenie certyfikat).

Cena szkolenia fotografia podwodna: 190€.

Cena szkolenia nurkowania wrakowego: 190€ (w cenie materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia nurkowania nitroksowe: 150€ (w cenie materiały szkoleniowe i certyfikat).

 

 

Tak.

W sezonie letnim przygotowaliśmy dwa wyjazdy safari dedykowane na wyjazdy rodzinne.

Dlaczego wybór safari rodzinnego jest najlepszy?

 • Specjalne atrakcje dla dzieci: animacje, skoki do wody, banany ciągnięte za motorówką, syreny.
 • Dodatkowa, doświadczona w pracy z młodzieżą kadra instruktorska.
 • Motywujące towarzystwo rówieśników.
 • Podział na grupy: dzieci i rodzice osobno, w drugiej części safari grupy mieszane.
 • Specjalnie dobrane i dopasowane miejsca nurkowe do nurkowań z dziećmi.
 • Wypożyczamy sprzęt nurkowy da dzieci.
 • Ciepła woda (cienkie skafandry), a dzięki pobycie cały czas na morzu nie jest gorąco (ponieważ towarzyszy nam bryza morska).
 • możliwość realizacji kursów nurkowania na safari (dokończenie OWD, komando foki, specjalizacja nocna, doskonała płyalność, kompas, identyfikacja ryb i inne)

safari rodzinne lipiec 2022

safari rodzinne sierpnia 2022

Jeśli te daty nie pasują Wam - napisz do nas - dobierzemy inny termin safari, odpowiedni do nurkowań z dziećmi i młodzieżą. 

seatreasure@seatreasure.pl

 

 

 

 

Tak! Jesteśmy dumni z tego, że na naszych safari nurkowych dostępny jest ekspres do kawy, ze świeżo mieloną kawą, bez dodatkowych opłat.

Na każdy rejs przewidziane jest 3kg kawy. Jeśli jesteś kawoszem możesz, na wszelki wypadek przywieźć ze sobą kilka dodatkowych ziarenek kawy. Będziemy bardzo wdzięczni ponieważ nie mamy możliwości zakupienia kawy w ziarnach w Egipcie, a zatem cała kawa na safari jest przez nas przywożona z Polski (sic!)

Tak, ale…

W wielu miejscach w których nurkujemy zasięg jest słaby lub nie ma go w ogóle.

W takich miejscach jak: Brothersy, Zabargad, St Johns, Dedalus, Abu Nuhas nie ma dostępu do Internetu, jak i jesteśmy poza zasięgiem telefonii komórkowej.

W pozostałych miejscach zasięg pozawala wysłać wiadomość czy maila, ale nie ma szans na ściąganie zdjęć, czy większych plików, a tym bardziej na rozmowy video.

Jeśli chcesz przeprowadzić rozmowę przez Internet, powinieneś posiadać Messanger lub Viber ponieważ przez WhatsApp w Egipcie nie można rozmawiać a tylko wysyłać wiadomości tekstowe.

Jeśli chcesz mieć lepsze połączenie ze światem on-line sugerujemy zakupić własną kartę SIM. Do kupienia na lotnisku, po przylocie (np. 5 GB – 20€). Dzięki własnej karcie SIM wiązka nie jest rozdzielana na wiele odbiorników, a zatem połączenie jest znacznie lepsze niż przez router z łodzi.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak powiadomienie bliskich i znajomych, że nie będzie się miało zasięgu :) Jednym z atutów safari nurkowego jest to, że nie tylko ciało, ale i umysł odpoczywa, m.in. dlatego, że nie docierają do nas wiadomości, a zatem troski i zmartwienia świata zewnętrznego. Dlatego też po przylocie na miejsce, korzystając z zasięgu jaki mamy w porcie, „zameldujcie” bliskim, że wszystko u Was ok i po prostu wyłączcie komórkę na tydzień, czerpiąc przyjemność z bycia TU i TERAZ!

 

 

 

Tak!

Ubezpieczenie i podróżne i nurkowe jest w cenie safari, w tym również dotyczące leczenia w komorze hiperbarycznej i koszty poszukiwania na morzu!

Co więcej – KAŻDY, legalnie działający organizator turystyki, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych, ma obowiązek takie ubezpieczenie zapewnić w cenie imprezy. Jeśli spotkałeś się z ofertą wyjazdu safari, który ubezpieczenie nie zapewnia, zastanów się, ponieważ jest to sygnał ostrzegawczy, że organizator wyjazdu nie stosuje się do przepisów a zatem jest spore prawdopodobieństwo, że nie działa jako organizator turystyki. A zatem Twoje interesy jako uczestnika wyjazdu nie są chronione…

Jeśli planujesz nurkować technicznie, powiadom nas o tym, ponieważ wówczas wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie, obejmujące nurkowania powyżej 40 metrów głębokości.

Jeśli chorujesz na choroby przewlekłe, powiadom nas o tym. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego rozszerzenia ubezpieczenia o choroby przewlekłe – koszt takiego rozszerzenia to 90 zł na cały wyjazd.

Jest. Pakiet nitroksowy na całe safari należy zamówić przed imprezą, minimum 7 dni przed wyjazdem. Koszt pakietu nitroksowego to 75€ dopłaty do standardowej wielkości butli nurkowej, lub 95€ do 15l butli. Nurkując na sidemount płacisz 2x75€ za pakiet.

Pojedyncze napełnianie nitroksem butli nie trzeba zamawiać z góry, można zrobić to już na miejscu, oznaczając butlę specjalną zawieszką dostępną na statku. Jest to koszt 7€ za jedno napełnienie 11l butli lub 9€ za 15l butlę. Wszystkie nurkowania nitroksowi należy samodzielnie zalogować w specjalnym rejestrze nurkowań nitroksowych (przygotowanym w tym celu na łodzi). Należy również posiadać uprawniania nitroksowe poparte certyfikatem. Uprawniania te można wyrobić również na miejscu w cenie 150€ za szkolenie, materiały i certyfikat.  

To zależy, jakimi liniami lotniczymi podróżujesz.

Najczęściej limit bagażu głównego jest to 20 kg, bagażu podręcznego 5 kg. Jedynie linie lotnicze Smartwings przewisują 23 kg bagażu głównego i 8 kg podręcznego.

Lot jest lotem charterowym przewoźnik, jak i godziny przelotu, mogą ulec zmianie nawet do 24h przed wylotem. Z praktyki jednak wiemy, że dzieje się tak niezwykle rzadko, i na miesiąc przed wylotem znamy już przewoźnika, godziny przelotu, jak i limitu bagażu o czym informujemy naszych klientów w mailu informacyjnym, wysyłanym na około 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy. Wówczas też podajemy koszty ewentualnego bagażu dodatkowego sportowego tzw nurkowego. Bagaż taki można najczęściej zamówić za dodatkową opłatą. Zamówienie należy składać najpóźniej 7 dni przed wylotem. Dlatego najlepiej takie zamówienie umieścić na umowie w momencie jej podpisywania lub zgłosić mailowo do naszego biura. W razie późniejszej rezygnacji z takiego bagażu dodatkowego nie pobierane są żadne opłaty.

Bagaż nurkowy jest to dodatkowa torba podróżna, która może ważyć aż do 32 kg. Powinna być to osobna torba z określeniem swojej zawartości. Opłaty za bagaż dodatkowy pobierane są na lotnisku w jedna stronę. Jest to koszt 95 zł w liniach lotniczych Enter Air, 59€ w liniach lotniczych Smartwings. Pozostałe linie nie przewidują w tej chwili takiej możliwości.

Tak.

W cenie wyjazdu masz zapewnione butle z powietrzem i balast.

Pozostały sprzęt nurkowy należy przywieźć ze sobą. Jeśli nie masz swojego sprzętu nurkowego wówczas należy nam to zgłosić. Brakujący sprzęt wysyłamy kurierem w Polsce. Sprzęt należy przymierzyć oraz zapakować do swojego bagażu głównego. W wyjątkowych przypadkach przewidujemy opcję otrzymania wypożyczanego sprzętu już na miejscu w Egipcie. Ze względu na różne, często późne godziny lotów zgłoszenia na sprzęt nurkowy przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed imprezą.

Koszt wypożyczenia sprzętu to 30€/element/tydzień lub 120€/komplet/tydzień. Koszt wypożyczenia sprzętu na miejscu (nie zgłoszony przed wyjazdem) może okazać się wyższy ponieważ będziemy korzystać ze sprzętu nurkowego z lokalnych centów nurkowych. 

Na safari powinieneś zabrać poniższy sprzęt nurkowy:

Maskę

Płetwy paskowe + buty

Skafander (pianka 3 mm/lipiec-sierpień, 5mm w pozostałym okresie, dodatkowy ocieplacz listopad-kwiecień)

Kaptur – szczególnie ważny na trasach wrakowych oraz podczas przepłynięć w kawernach

BCD – preferujemy skrzydła, jednak każdy sprawny i dobrze dopasowany worek wypornościowy jest ok.

Automat oddechowy – konfiguracja na jeden zawór.

Komputer

Latarkę – w planach są zawsze nurkowania nocne, warto zabrać dodatkową baterię. Ładowarki do baterii na statki są.

Boję nurkową - każdy płetwonurek nurkujący w warunkach morskich powinien posiadać swoją osobistą boję nurkową ze szpulką i karabinkiem oraz powinien umieć się nią posługiwać. Jeśli nie masz swojej boi? Zgłoś nam ten fakt. Jeśli nie jesteś pewien(-na), że wiesz jak ją obsłużyć? Zgłoś nam ten fakt. Na safari omówimy szczegółowo metody puszczania boi, będziesz też miał(-a) okazję przećwiczyć tę umiejętność. Jest to dla Twojego bezpieczeństwa!

Na statku safari nie ma możliwości zakupienia alkoholu. Istnieje jedynie możliwość zamówienia piwa. Zamówienia na piwo przyjmujemy również najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Koszt zgrzewki (24 szt) piwa egipskiego Sakara lub Stella, w puszkach, 0.5l, to 50€. Koszt pół zgrzewki (12 szt) to 25€, koszt 1 szt to 3€. Zamówione piwo należy pobrać do swoich prywatnych lodówek, znajdujących się w kajutach, już pierwszego dnia. Przy odbiorze zamówienia za towar należy się od razu rozliczyć.

Pozostałych alkoholi nie sprzedajemy. W Egicie nie ma możliwości zakupienia dobrej jakości mocniejszego alkoholu. Alkohol można nabyć na strefie wolnocłowej w Polsce, na lotnisku, wówczas można zabrać go do bagażu podręcznego, ponad limit wagowy. Część linii lotniczych prowadzi również sprzedaż alkoholi na swoim pokładzie podczas trwania lotu. Egipskie linie lotnicze nie prowadzą sprzedaży alkoholu na pokładzie swoich samolotów.

 

Tak, zapraszamy na safari nurkowe również sidemountowców.

Mamy przygotowane dla Was butle z prawym i lewym zaworem. Prosimy o zgłoszenie nurkowania na SM wcześniej. Koszt drugiej butli nurkowej to 40€ na całe safari. Jeśli chcesz nurkować na nitroksie, opłata za pakiet nitroksowy do dwóch butli na całe safari to 150€.

Powinieneś zabrać ze sobą uprzęże do butli ponieważ od nas dostaniesz „gołe” butle. Stanowiska nurkowe są na tyle szeroki, że na jednm stanowisku mieszczą się dwie butle do SM.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą: czapkę, krem z filtrem uv oraz okulary przeciwsłoneczne.

W nocy i podczas gdy wieje wiatr może przydać się coś z długim rękawem, długie spodnie. Kilka t-shirtów, lekkie spodnie, krótkie spodenki, kilka kostiumów kąpielowych.

Nie zapomnijcie czapki lub opaskę (buffę) chroniąca uszy.

Poncho. Na łodzi dostaniecie szlafroki ale własne Poncho dla nurka to prawdziwy skarb!

Ręcznik szybkoschnący. Na łodzi dostaniecie ręczniki kąpielowe jednak warto mieć drugi ręcznik dla celów nurkowych.

Osobom wrażliwym na hałas w nocy (silnik, muzyka) proponujemy zabranie stoperów do uszu.

Na łodzi jest elektryczny ekspres do kawy, dlatego wyjątkowym smakoszom sugerujemy zabrać kilka dodatkowych ziaren kawy tylko dla siebie.

W salonie znajduje się odtwarzacz DVD i TV, można pokusić się o zabranie ulubionego filmu, a szczególnie zachęcamy do zabrania ulubionej muzyki.

Klipsy do przypinania odzieży na relingach.

W kabinach znajduje się pościel i ręczniki oraz mydło.

Na łodzi na ogół chodzi się na bosaka, można zabrać jednak sandały do chodzenia po pokładach zewnętrznych.

Muzykę – muzyka w opcji off line jest konieczna. Na miejscu mamy głośnik z połaczeniem na bluetooth, lub złącze jack.

DOKUMENTY:

 • • paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 wolne strony);
 • • kserokopia paszportu jeśli ktoś mi jej nie wysłał mailem
 • • licencja nurkowa (jeśli ktoś ma licencję w formie elektronicznej, prosimy o wydruk)
 • • certyfikat nitroksowy jeśli ktoś chce nurkować na nitroksie
 • • logbook do zapisania nurkowań – jeśli ktoś lubi
 • • zaświadczenie lekarskie (w sytuacji gdy jest konieczna czyli jeśli są jakieś medyczne przeciwwskazania do nurkowania, patrz OŚWIADCZENIE MEDYCZNE)
 • • test RT-PCR w języku angielskim z wynikiem negatywnym lub paszport COVIDOWY (dowód szczepienia na COVID19, min 14 dni przed wylotem).

Wykupując wycieczkę safari w cenie wyjazdu masz opłacone: nurkowanie, wyżywienie, przelot, transfery, ubezpieczenie. Gotówką na miejscu płacone jest za wizę (25usd lub 25€), napiwki dla załogi (55€), napiwek dla egipskiego przewodnika (15€ lub po 10€ jeśli przewodników jest dwóch). Opłata parkowa (80€). Opłata parkowa jest to opłata zawierająca wstęp do parków morskich, opłatę reef protection, jest ona stała pobierana od każdej osoby płynącej w rejs na łodziach safari. Jest to opłata administracyjna, wprowadzona na stałe w 2019 roku.

Dodatkowo jeśli zamawiasz nitroksy,  butle większe niż standardowe 11 litrowe, stage, sprzęt nurkowy inny niż butla i balast, kursy nurkowania, piwo, bagaż dodatkowy, wówczas powinieneś przygotować gotówkę na tego typu wydatki.

Tak. Wizę do Egiptu wykupuje się bezpośrednio po przylocie do Egiptu, przed kontrolą paszportową. Koszt wizy to 25$ i należy mieć odliczoną kwotę w gotówce. W punktach sprzedaży wiz przyjmują jedynie nowe banknoty dolarowe. Te z tzw „dużą główką”, czyli wyprodukowane po 2014 roku. Kupując banknoty w kantorze, zwróćcie na to uwagę.

Istnieje możliwość zapłaty za wizę w euro. W euro wiza powinna kosztować 23€, jednak zdarza się, ze reszta z 25€, czyli 2€ jest wydawana w walucie egipskiej (funty), lub nie jest wydawana w ogóle. A więc płacąc w euro, może okazać się, że będziecie „stratni” 2€.

W Egipcie obowiązuje funt egipski o równowartości około 1€ = 18 Ep (funtów egipskich).

Nie kupujcie funtów egipskich ponieważ praktycznie wszędzie można płacić w euro lub dolarach. Najlepiej przygotujcie gotówkę ponieważ nie wszędzie można płacić kartą.

Jeśli chodzi o mniejsze nominały: niechętnie przyjmowane są monety (1€ lub 2€) ponieważ w kantorach mają one gorszy kurs niż banknoty. Dlatego w drobnych lepiej dysponować dolarami. Monety również, ostatecznie, zostaną przyjęte. Niech Was też nie zdziwi prośba lokalnego sprzedawcy, czy osoby pracującej w branży usługowej o wymianę dziesięciu monet jednorurowych na banknot. Wynika to właśnie z tego, że monety nie da się wymienić w kantorze. My te prośby spełniamy, wydając potem € na bakszysz (napiwki), lub na kolejnym wyjeździe do strefy euro.

Tak.

Latarkę należy przewozić w bagażu podręcznym. Baterie/akumulatorki powinny być rozładowane i zabezpieczone przed włączeniem się w trakcie lotu, czy też zwarciem. Wszystkie akumulatory i baterie MUSZĄ być opisane przez producenta (pojemność). Pojemność jednej baterii/akumulatora nie może przekraczać 160Wh.

Nie.

Torby po rozpakowaniu są przechowywane poza kajutami. Są one umieszczane przez naszą załogę, w bezpiecznym, specjalnie przewidzianym w tym celu miejscu, na górnym pokładzie.