KURSY NURKOWANIA dla DZIECI od 8 lat w Krakowie

Dzieciaki mogą nurkować od 8 roku życia w formie zabawy.

Od 10 roku życia dzieci mogą nurkować i zdobywać juniorskie certyfikaty nurkowe. 

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 8

Dzięki dobrze dobranemu sprzętowi w małych rozmiarach oraz lekkim butlom nurkowym będzie to dla dziecaków prawdziwa przygoda i przyjemność.

Przygodę z nurkowaniem najlepiej zacząć zajęcia na basenie, gdzie woda jest ciepła, przejrzysta, nie ma fal, jest bezpiecznie, a obecność rówieśników jest najbardziej motywująca. 

Dzięki zajęciom basenowym dziecko pozna inny, tajemniczy świat. Nauczy się oddychać pod wodą, nabierze pewności siebie i komfortu przebywania w wodzie. Będzie bawić się ucząc i uczyć się bawiąc. Pozna zasady bezpieczeństwa nie tylko podczas nurkowania, ale również podczas zabawy w wodzie.

Podczas serii zajęć basenowych dziecko rozwinie umiejętności, które pozwolą kontynuować przygodę z nurkowaniem i zakończyć cykl szkoleń sesjami na wodach otwartych i zdobyciem certyfikatu nurkowego: Junior Scuba Diver PADI lub SSI (szczególnie polecane dzieciom 10-12 lat) lub Junior Open Warter Diver (12-15 lat).

Zajęcia prowadzimy w małych grupach, maksymalnie czterech uczestników w grupie. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie. Cykliczność zajęć sprawią, że umiejętności nurkowe są nie tylko przyswajane krok po kroku, ale również są utrwalane i zostają na dłużej. 

W sezonie 2024 prowadzimy zajęcia w grupie początkującej oraz zaawansowanej.

Terminy zajęć nurkowych dla dzieci w Krakowie ZAPISY TRWAJĄ

CZWARTKI spotkanie 16:45, nurkowanie: 17:15-18:00, basen na ul Facimiech 32, zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.
  • Zapraszamy Wasze pociechy na zajęcia z nurkowania.

   Dzieciaki będą miały możliwość zapoznać się z zasadami nurkowania, sprzętem nurkowym, jak się go używa, do czego służą poszczególne elementy, a przede wszystkim wesoło spędzą czas.

   Przewidujemy 10 zajęć, a zakończenie w DeepSpot w Mszczonowie.

   Pierwsze zajęcia teoretyczne 1.02.2024r o godz 18.00 w naszym Centrum Nurkowym.

  • Natomiast pierwsze zajęcia basenowe: czwartek 8.02.2024r na basenie w Krakowie przy ul Facimiech 32.

ORGANIZUJEMY GRUPY NURKOWE RÓWNIEŻ W: NIEPOŁOMICACH, BOCHNI i KIELCACH  

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 1 min

Celem zajęć jest przede wszystkim zabawa w wodzie i stopniowe nabywanie umiejętności nurkowych, poznanie i stosowanie zasad bezpieczeństwa oraz nauka obsługi sprzętu nurkowego, tak aby w sezonie letnim możliwe było dokończenie szkoleń na wodach otwartych i ukończenie podstawowego kursu nurkowania PADI lub SSI. Dzieci 10-15 lat mogą otrzymać certyfikat juniorski (po zajęciach basenowych + sesjach teoretycznych + nurkowaniach na wodach otwartych).

Zajęcia odbywają się na basenie COM COM ZONE, ul. Facimiech 32 w Krakowie. W wodzie przebywamy przez 45 minut, pozostały czas jest przeznaczony na samodzielne przygotowywanie sprzętu, planowanie wykonania ćwiczeń oraz krótkie omówienie po zajęciach. Większość szkolenia odbywa się w pełnym sprzęcie nurkowym, część zajęć w ABC (maska, fajka, płetwy) – w zależności od potrzeb, umiejętności i zainteresowania dzieciaków. Dzieci otrzymują na zajęcia kolorowy logbook, gdzie zapisywane są ich postępy i wykonane ćwiczenia oraz gdzie mogą zalogować swoje nurkowania.

Zajęcia w wodzie ze sprzętem nurkowym: max 4 dzieci w wodzie.

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3

Koszt zajęć:

Koszt zajęć: każde zajęcia kosztują 180 zł.

 • CENA OBEJMUJE:
  SPRZĘT NURKOWY (PIANKA, BUTLA, BALAST, AUTOMAT ODDECHOWY, JACKET)
 • DODATKOWO ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ: PŁETWY, MASKĘ, FAJKę, JEŚLI DZIECKO NIE MA WŁASNYCH. NA PIERWSZE ZAJĘCIA NIE MA KONIECZNOŚCI KUPOWANIA SPRZĘTU, JEDNAK WSKAZANE JEST, ABY DZIECKO po pewnym czasie POSIADAŁO WŁASNĄ MASKĘ, FAJKĘ, PŁETWY – DO NABYCIA RÓWNIEŻ PODCZAS ZAJĘĆ
 • WSTĘPY NA BASEN: BĘDZIEMY MIEĆ ZAREZERWOWANY TOR BASENOWY NA WYŁĄCZNOŚĆ NA POTRZEBY SZKOLEŃ
 • DOSTĘP DO FILMU SZKOLENIOWEGO
 • logbook – do zapisywania osiągnięć dziecka

Aby cykl szkoleń zakończył się uzyskaniem stopnia nurkowego, oprócz zajęć basenowych dziecko musi wziąć udział również w 4 spotkaniach teoretycznych, na których omówione zostaną aspekty teorii nurkowania podczas uzupełniania quizów sprawdzających wiedzę. Decyzję o udziale w pełnym kursie nurkowym podejmujemy wspólnie z dzieckiem i rodzicami na początku roku 2023, po minimum 3-4 zajęciach basenowych.

W takim wypadku dodatkowe koszty to:

książka + certyfikat: koszt 360 zł.

 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 4

RODZICE:

Po każdych zajęciach omawiane są postępy dziecka i problemy, które wystąpiły. Instruktor na bieżąco konsultuje i omawia zajęcia z rodzicami i dzieckiem. Podczas trwania zajęć nurkowych dzieckiem zajmuje się instruktor – można w tym czasie kibicować na trybunach basenu lub odebrać dziecko po zakończeniu zajęć nurkowych.  
W drugiej części kursu (na wiosnę) chcielibyśmy również zorganizować zajęcia nurkowe razem z rodzicami pod warunkiem, że każda ze stron będzie tym zainteresowana. Celem zajęć jest również to, aby w przyszłości nurkowanie stało się wspaniałym sposobem na rodzinne poznawanie świata, również tego kryjącego się pod taflą wody...

 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 10

FORMULARZE I PRZECIWWSKAZANIA DO NURKOWANIA:
 • Formularz medyczny o braku przeciwwskazań do nurkowania
 • formularze o zasadach bezpieczeństwach PADI
 • Formularz zgłoszeniowy

W razie wątpliwości, czy dziecko nie ma przeciwwskazań do nurkowania, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

 Prowadzący zajęcia

Barbara Białek, instruktorka nurkowania PADI #334988, kursy nurkowania prowadzi od 2013 roku, z dzieciakami zajęcia cykliczne od 2018 roku. 

Dominik Jurczak, instruktor nurkowania prowadzący szkołę nurkowania akademianurka.pl, instruktor PADI.

Rafał Ciukaj, instruktor nurkowania SSI

Ela Styczeń, instruktorka nurkowania IANTD


 Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do mnie: 504 5085 526, lub napisz: seatreasure@seatreasure.pl

ZAPISZ SIE


 

Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...