SAFARI NURKOWE EGIPT - TOP POŁUDNIA - DEDALUS

27.04.2024
PARK MORSKI DEDALUS ORAZ PODWODNE LABIRYNTY EGIPTU: TAJEMNICZE I PIĘKNE
 
Top Południa Egiptu to safari nurkowe obejmujące jaskinie i kawerny południa Egiptu: St Johns i Fury Shoal, a także nurkowania w Parku Morski, Dedalus. Dedalus to jedyne miejsce w Egipcie gdzie dostępne tylko z łodzi safari, gdzie spotkać można rekiny młoty.
 
Trasę tę szczególnie rekomendujemy nurką średniozaawansowanym i zaawansowanym ze względu na planowane nurkowania na głębokość 30 metrów lub więcej. Na safari można realizować kursy specjalizacji AOWD, deep i inne. Osoby ze stopniami podstawowymi mogą zrealizować na safari szkolenia nurkowe do poziomu AOWD lub DEEP i w pełni cieszyć się nowymi możliwościami!
Na safari zaplanownych jest łacznie aż 19 nurkowań, w tym 3 nurkowania nocne.
 
Nurkujemy na przepięknych rafach koralowych położonych zdecydowanie bardziej na południe niż ośrodek Marsa Alam, do których dopływają wyłącznie łodzie safari.
 
Safari nurkowe to najlepszy wypoczynek w Egipcie pod hasłem: jedz, śpij, nurkuj, wypoczywaj!
SeaTreasure Egipt Safari Zyber 32 deep art zyber
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE
sobota
Lot z Polski (Katowice). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek morski Aquila, stacjonującą w porcie Marsa Alam (ok 1h drogi klimatyzowanym autobusem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.
 
niedziela - check dive - 2 nurkowania 
Pierwszy dzień safari nurkowego to dwa nurkowania "rozgrzewkowe". Na pierwszym nurkowaniu, nurkujemy bezpośrednio z łodzi, celem tego nurkowania jest przede wszystkim sprawdzenie wyważenie, przypomnienie techniki puszczania boi nurkowej, która może przydać się na kolejnych nurkowaniach, rozeznanie w organizacji nurkowań. Drugie nurkowanie to nurkowanie z pontonu tzw "zodiaka". Poznajemy i ćwiczymy sposób przejścia z łodzi na zodiak, wyskakiwanie z niego oraz powrót na ponton po nurkowaniach. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy: zodiaki doskonale przetransportują nas w najlepszy punkt nurkowy, będą nas asekurowały podczas nurkowania, a także odbiorą nas z wody jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio przy łodzi. Dzięki temu nasze nurkowania są maksymalnie wygodne i bezpieczne, i umożliwia zrealizowanie do 4 nurkowań dziennie podczas kolejnych dni nurkowych. Oczywiście nie wszystkie nurkowania będziemy realizować z zodiaka, część z nich będzie zaczynała się z łodzi i kończyła bezpośrednio na łodzi. Zależeć to będzie od ukształtowania miejsca nurkowego oraz od miejsca cumowania łodzi "matki". 
przeglad jacketu
poniedziałek - rafy regionu Sataya - 4 nurkowania
Region Sataya, nazywany również Fury Shoal to jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego. Tutejsze rafy charakteryzują się tym, że są raczej płytkie i bogate w bardzo różnorodne życie morskie. Innymi słowy dużo mniejszych i większych kolorowych ryb, żółwie, delfiny, płaszczki. Podmorskie labirynty, słupy skalne, podwodne jaskinie. Charakterystyczny głównie na tego regionu, gatunek korala mózgowego. Nasze propozycje nurkowania na ten dzień to: Sataya South, Heaven, Claudia. Olbrzymie, półokrągłe kopuły korala mózgowego, występujące tylko w tym regionie przepięknie oświetlone światłem słonecznym robią wspaniałe wrażenie na każdym nurku. To tutaj też spotkać można delfiny na rafach typu Dolphin House czyli z płytką, piaszczystą laguną osłoniętą z trzech stron rafą koralową. 
Nurkowania nie są głębokie, za to bajecznie kolorowe i nasączone światłem. 
 
wtorek i środa - Dedalus Reef - 6 nurkowań
Park morski Dedalus to samotna wyspa na środku Morza Czerwonego z latarnią morską. To miejsce znane jest ze spotkaniami z rekinem młotem, jedynymi w regionie Egiptu. W miejscu tym można również też spotkać rekina longimanusa, rekina kosogona a czasami nawet niegroźnego rekina wielorybiego. Atrakcyjną wycieczką, stanowiącą świetną przerwę w rejsie jest wycieczka na stojącą na wyspie latarnię morską, jedynie za zgodą latarnika. Podczas wycieczki można zaopatrzyć się w symboliczną dla tego miejsca koszulkę za 10€. Z wizerunkiem ... rekina młota - oczywiście.
deepartzyber deep art zyber2
Zdjęcia autorstwa Przemka Zybera 
czwartek - Elphinstone - 4 nurkowania 
Płyniemy na północ, w region Marsa Alam. Nurkujemy co najmniej dwa razy na słynnym Elphinstone. Po południu dwa nurkowania (w tym nocne) na Abu Dabab to miejsce gdzie szukamy przede wszystkim żółwi i delfinów. Są też niewielkie, płytko położone wraki - świetne miejsce na zabawę w nurkowania wrakowe!
 
piątek - Marsa Alam - 2 nurkowania 
safari wraki artur caputa 4Tego dnia realizujemy dwa nurkowania. Po południu: pakowanie, fakultatywna wycieczka po lądzie (jeśli czas na to pozwoli).
 
sobota
Wyokrętowanie z łodzi, transfer na lotnisko, pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski.
 
Trasa naszego safari jest tak skomponowana by każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Trasa jest bardzo zróżnocowana ponieważ część miejsc nurkowych charakteryzuje się brakiem lub słabymi prądami, z płytko zagłębionym piaszczystym dnem. Z dna wyrastają pojedyncze skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź jest zacumowana blisko rafy,  dodatkowo asekurowani jesteśmy pontonami. Część miejsc nurkowych to nurkowania w dryfcie czyli pchani prądem morskim opływamy wzdłuż rozległej podwodnej ściany. Grupy są tak podzielone by każdy mógł realizować profil odpowiedni dla jego uprawnień, umiejętności, preferencji. 
 
 
Nasza Łódź safari: AQUILA - sprawdzona załoga - stalowa konstrukcja - duża dzielność morska - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją - duży, osobny salon - świeże posiłki - rzetelny i sprawdzony kucharz
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to by Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 12 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3
Zdjęcia Przemysława Zybera pochodzą z naszego rodzinnego safari, które odbyło się w lipcu 2019 roku.  
 
CENA SAFARI: 1090€ (safari) + 2250 zł (PRZELOT)
CENA ZAWIERA

• transfery na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko
• 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
• trzy posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
• pościel, ręczniki, szlafroki
• 2-osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją w każdej kabinie
• opiekę polskiego instruktora nurkowania
• butle nurkowe 12 litrowe DIN + balast na łodzi
• nielimitowane napoje na łodzi: woda, świeżo mielona kawa z ekpresu, herbata, napoje gazowane
• 2-4 nurkowań dziennie (łącznie 18 nurkowań)
• ubezpieczenie podróżno - nurkowe Wienner,
• wpis do TFG i TFP (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego)

Przemysaw Zyber foto Egipt 12 foto safari Egipt Zyber 44

 CENA NIE ZAWIERA

• napiwku dla załogi: 60 euro/os/tydzień
• napiwek dla przewodników egipskich: 20 euro/os/tydzień
• opłata parkowa, administracyjna i reef protection: 80€/os

 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ

• wypożyczenia butli 15 litrowej 40 €/tydzień, stage: 40€/tydzień
• napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7€ lub 15 l – 9€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€)
• dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży UNIQUA: koszt 260 zł
• wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczamy w Polsce)
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach

REZERWACJA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

foto safari Egipt Zyber 44 foto safari Egipt Zyber 45