SAFARI NURKOWE EGIPT - TOP POŁUDNIA - DEDALUS

rekin młot
Safari z rekinami młotami
16.10.2021
PARK MORSKI DEDALUS ORAZ UM KARARINM - MATKA DZIUR 
16-23 PAŹDZIERNIKA 2021
 
Południe Egiptu to safari nurkowe obejmujące jaskinie i kawerny południa Egiptu: St John's i Fury Shoal, a także nurkowania przy Dedalus Reef, jedynym miejscu w Egipcie gdzie spotkać można rekina młota. Rekomendujemy tę trasę średniozaawansowanym i zaawansowanym nurkom, ze względu na występowanie rekina młota na głębokości min. 30 metrów. Na safari można realizować kursy specjalizacji AOWD, deep i inne.  
Przez tydzień mieszkamy na naszej ulubionej łodzi nurkowej: Star Jet, z której dziennie nurkujemy. 2 razy pierwszego i szóstego dnia, 3 razy w dniu gdy nurkujemy na Dedalus Reef, oraz 4 razy w pozostałe dni. Tak więc w programie jest łącznie aż 20 nurkowań w zaledwie 7 dni!
Nurkujemy na przepięknych rafach koralowych położonych na południe od Marsa Alam, do których dopływają wyłącznie łodzie safari.
 
Gwarantujemy zwroty 100% wpłconych środków w razie odwołania wyjazdu. 
 
Safari nurkowe to najlepszy wypoczynek w Egipcie pod hasłem: jedz, śpij, nurkuj, wypoczywaj!
SeaTreasure Egipt Safari Zyber 32 deep art zyber
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE
16.10.2021 sobota
Lot z Polski (WARSZAWA lub KATOWICE). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek Star Jet, stacjonujący w porcie Marsa Alam (ok. 1h drogi klimatyzowanym autobusem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.
 
17.10.2021
Pierwszy dzień safari nurkowego to dwa nurkowania "rozgrzewkowe". Na pierwszym nurkowaniu, nurkujemy bezpośrednio z łodzi, celem tego nurkowania jest przede wszystkim sprawdzenie wyważenia, przypomnienie techniki puszczania boi nurkowej, która może przydać się na kolejnych nurkowaniach, rozeznanie w organizacji nurkowań. Drugie nurkowanie to nurkowanie z pontonu. Poznajemy i ćwiczymy sposób przejścia z łodzi na zodiak, wyskakiwanie z niego oraz powrót na ponton po nurkowaniach. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy: zodiaki doskonale przetransportują nas w najlepszy punkt nurkowy, będą nas asekurowały podczas nurkowania, a także odbiorą z wody jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki temu nurkowania są wygodne i bezpieczne, oraz możemy zrealizować do 4 nurkowań dziennie podczas kolejnych dni nurkowych. Oczywiście nie wszystkie nurkowania będziemy robić z zodiaka, część z nich będzie zaczynała się z łodzi i kończyła bezpośrednio na łodzi. Zależeć to będzie od ukształtowania miejsca nurkowego oraz od miejsca cumowania łodzi "matki". 
przeglad jacketu
18.10.2021 rafy Fury Shoal
Region Fury Shoal, nazywany również "Sataya" to jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego. Tutejsze rafy charakteryzują się tym, że są raczej płytkie i bogate w bardzo różnorodne życie morskie. Innymi słowy dużo mniejszych i większych kolorowych ryb, żółwie, delfiny, płaszczki, podmorskie labirynty, słupy skalne, podwodne jaskinie. Sataya South, Heaven, Claudia i Malahi to olbrzymie półokrągłe kopuły korala mózgowego, występujące tylko w tym regionie. To tutaj też spotkać można delfiny na rafach typu Dolphin House czyli z płytką, piaszczystą laguną osłoniętą z trzech stron rafą koralową. 
Nurkowania nie są głębokie, za to bajecznie kolorowe i przepełnione niezwykłą grą światła. 
deepartzyber deep art zyber2
Zdjęcia autorstwa Przemka Zybera 
19.10.2021 DEDALUS
Nurkowania na Dedalusie to rekiny młoty. Trzeba wstać rano, trzeba zanurkować głęboko, za to spotkanie z tymi tajemniczymi rekinami zapamiętacie do końca życia... Tego dnia realizujemy 3 nurkowania, ze względu na lokalne przepisy zakazujące nurkowań po zachodzie słońca. 
20.10.2021 ST Johns
Południowa trasa to St Johnsy, top z tzw Dalekiego Południa. Tutaj nurkujemy w ogrodach koralowych i jaskiniach Matki Dziur. W jaskinie tej przepływamy prez korytarze porośnięte miękkim koralem i gorgoniami. Zobaczysz coś, czego nie ma nigdzie indziej. Gra świateł i tajemnica tego miejsca na zawsze zostanie w twej pamięci. Najbardziej charakterystyczne miejsce na Morzu Czerwonym.
21.10.2021 Sataya
Kierujemy się na północ, wracamy w region ogrodów koralowych Sataya. To tutaj znajduje się też Dolphin House, a więc możliwe są nurkowania lub snorkling z delfinami. Tego dnia realizujemy 4 nurkowania. 
22.10.2021 region Marsa Alam
Płyniemy na północ, w region Marsa Alam. Nurkujemy w miejscach zwanych: Abu Dabab, przy dobrej pogodzie być może również Elphinstone. Abu Dabab to miejsce gdzie szukamy przede wszystkim żółwi i delfinów. Są też niewielkie, płytko położone wraki - świetne miejsce na zabawę w nurkowania wrakowe!
Po południu wycieczka fakultatywna wycieczka po lądzie (quady, wielbłądy, zachód słońca w górach), 
23.10.2021 Marsa Alam
safari wraki artur caputa 4Kończymy safari: pakowanie, wyokrętowanie z łodzi, zakupy w Port Galieb, opcjonalna kolacja ze stekiem z wielbłąda, transfer na lotnisko, pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski.
 
Trasa naszego safari jest tak skomponowana by każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Część miejsc nurkowych charakteryzuje się brakiem lub słabymi prądami, płytko zagłębionym piaszczystym dnem, z którego wyrastają pojedyncze skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź jest zacumowana blisko rafy,  dodatkowo asekurowani jesteśmy pontonami. Niektóre z miejsc nurkowych to nurkowania w dryfcie czyli pchani prądem morskim opływamy wzdłuż rozległej podwodnej ściany. Grupy są tak podzielone by każdy mógł realizować profil odpowiedni dla jego uprawnień, umiejętności, preferencji. 
 
 
Nasza Łódź safari: STAR JET - sprawdzona załoga - stalowa konstrukcja - duża dzielność morska - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją - duży, osobny salon - Świeże posiłki - rzetelny i sprawdzony kucharz
star jet safari
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to by Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 12 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3
Zdjęcia Przemysława Zybera pochodzą z naszego rodzinnego safari, które odbyło się w lipcu 2019 roku.  
 
CENA SAFARI: 950€ (safari) + 1600 zł (PRZELOT) z Katowic, Warszawy lub Poznania
CENA ZAWIERA
 • transfery na trasie: lotnisko – statek – lotnisko
  7 noclegów w dwuosobowych kajutach
  3 posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
  pościel, ręczniki
  AC w kabinach
  opiekę polskiego instruktora nurkowania
  butle nurkowe 12-litrowe DIN + balast na łodzi
  nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane
  2-4 nurkowań dziennie (łącznie 20 nurkowań)
  ubezpieczenie podróżno - nurkowe uniqua,
  wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego)
Przemysaw Zyber foto Egipt 12 foto safari Egipt Zyber 44

CENA NIE ZAWIERA

 • wizy egipskiej: 25 USD/EUR
  napiwku dla załogi: 50 EUR/OS
  napiwku dla przewodnika: 10 EUR/OS
  w przypadku rozpoczynania lub kończenia rejsu w Port Galieb: dodatkowa opłata 10-20 EUR/OS
 • opłaty parkowej, administracyjnej i reef protection: 80 EUR/OS
 • obowiązkowego testu na COVID PCR, wykonanego na 72h przed wylotem do Egiptu, z wynikiem negatywnym, przetłumaczonego na język angielski. nie dotyczy osób zaszczepionych.
 • dodatkowe (opcjonalne) ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy ok 170 zł/OS
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ
 • wypożyczenia butli 15-litrowej 40 EUR/tydzień
  napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7 EUR lub 15 l – 9 EUR, pakiet safari odpowiednio 75 EUR i 90 EUR)
  wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczamy w Polsce)
  kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach
REZERWACJA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

foto safari Egipt Zyber 44 foto safari Egipt Zyber 45