Safari nurkowe w Egipcie. Dedalus - Elhinstone - St Johns (08-15.06.2024)

08.06.2024

rekiny młoty na dedalus i Elphinstone. Delfiny w dolphin House.

Potężne ściany Elphinstone i Dedalusa przyciągają duże drapieżniki. Rekiny młoty i longimanusy to nie jedyne wielkie drapieżniki Morza Czerwonego. Przy tych właśnie rafach spotkać można również: tuńczyki, karanksy, barakudy, kosogony, rekiny szare, czasem nawet manty. A pażdziernik to miesiąc idealny by spotkać je właśnie w tym miejscu. Rafy Dedalus i Elphistone są oprócz tego żywe i przepięknie porośnięte miękkim koralowcem: żółtym, różowym, bordowym. To także ławice rogatnic, snaperów (lucjanów) i olbrzymia bioróżnorodność życia morskiego. 

Nasz program nurkowy safari nurkowego wzbogacamy o płytkie rafy, poprzecinane podwodnymi tunelami: Claudii i Um Kararim w regionie St Johns i Sataya. Na trasie zobaczymy ściany z miękkimi i twardymi koralami, gorgonie, największe skupiska korala mózgowego. Będziemy snorklować z przepięknymi delfinami długoszczękimi. 

Trasę przygotowaliśmy tak, aby każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Część miejsc nurkowych charakteryzuje się słabymi prądami lub ich brakiem, płytkim, piaszczystym dnem, z którego wyrastają pojedyncze skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź zacumowana jest blisko rafy, dodatkowo asekurowani jesteśmy przez pontony. Na trasie Dedalus - Elphinstone - St Johns będziemy za to mierzyć się z nurkowaniami w prądzie. Najcześciej będą to urkowania w dryfcie, czyli będziemy pchani prądem morskim płynąc wzdłuż rozległych, podwodnej ścian. Czasami jednak będziemy również musieli płynąć pod prąd ponieważ to ram właśnie najcześciej spotykamy rekiny - będące celem naszej wyprawy. Grupy nurkowe podzielone są w taki sposób, aby każdy mógł realizować profil odpowiedni do jego uprawnień i preferencji.

640x480 19 640x480 45

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

Trasę naszego safari rozpoczniemy od regionu Sataya, nazywanego również "Fury Shoal". Sataya South jest naszą ukochaną rafą ze względu na wyjątkową - nawet jak na Egipt - bioróżnorodność ryb i korali na niewielkiej głębokości i niewielkim obszarze. Zanurkujemy tam na Dolphin House. Rafa w kształcie podkowy, poprzecinana podwodnymi jaskiniami i tunelami, jest miejscem odpoczynku kilku rodzin delfinów długoszczękich. Ściany z miękkimi koralami, oświetlone przez promienie słoneczne, które przenikają płytką wodę, zachwycają efektami kolorystycznymi. Spektakularna gra świateł wpadających przez sufit kawern czeka nas również podczas nurkowania w kawernach Claudii. Zaś Abu Galawa Soraya czy Heaven to najpiękniejsze labirynty koralowe. Tutejsze ogrody koralowe - złote płaty korala millepora, kolorowe drobniejsze akropory - są wyjątkowe, ponieważ występują jedynie w południowej części Morza Czerwonego.

safari egipt 2023 24 safari egipt 2023 9
640x480 10 640x480 3

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE

08.06.2024 - SOBOTA / PRZYLOT, TRANSFER, ZAKWATEROWANIE NA ŁODZI
Lot z Polski (WARSZAWA, POZNAŃ lub KATOWICE). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek, stacjonujący w porcie Marsa Alam. Czas przejazdu około 1 godzina. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem jest lunch na łodzi, następnie kolacja.
09.06.2024 - NIEDZIELA / CHECK-DIVE/ 2 NURKOWANIA W REJONIE MARSA ALAM
Wyjście z portu (czas zależy od odprawy prowadzonej przez straż przybrzeża). Odprawa, pierwsze nurkowanie sprawdzające z łodzi: check dive w rejonie Marsa Alam - Sha`ab Marsa Alam. Nurkowanie rozgrzewkowe z pontonu - popraktykujemy techniki wyjścia i wejścia na zodiak, która będzie przydatna podczas kolejnych dni nurkowych.
10.06.2024 - PONIEDZIAŁEK / 3 NURKOWANIA / DEDALUS
Nurkowania na Dedalus to prawdziwa zagadka. Potężna wyspa wulkoniczna, opadająca w dół nawet na kilkaset metrów - przyciąga wilekie zwierzęta: rekiny młoty, longimanusy, manty, delfiny, tuńczyki, barakudy. Każde nurkowanie w tym miejscu to polowanie na dużego zwierza. To również podziwianie żywych i obrośniętych koralem miękkim, olbrzymich podwodnych ścian. To rónież nurkowania z uroczymi zielonymi rogatnicami, błękitnymi poklcowymi i uroczymi fistulkami. Nie może się znudzić!       
640x480 89 640x480 84
 Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt
 
11.06.2024 - WTOREK / 4 NURKOWANIA / ST JOHNS

St johnsy to przede wszystkim absolutnie najbarzdziej charakterystyczna rafa Morza Czerwonego czyli boska Um Kararim - Matka Dziur. Te podwodne kawerny przywitają nas grą świateł podwodnych korytarzy. Przepłynięcie przez nie pozostanie na zawsze we wspomnieniach każdej z nurkujących tu osób. St Johnsy to również przepiękne pióropusze gorgonii na Habili Ali i innych niezwykłych miejscach 

12.06.2024 - ŚRODA  / 4 NURKOWANIA / SATAYA

W drodze na północ zanurkujemy na wraku Abu Galawa, oraz w ogrodach koralowych Heaven. Do tego planujemy zanurkować w kawernach Claudii. W przerwie pomiędzy nurkowaniami planujemy spotkanie z delfinami długoszczękimi. 

13.06.2024 - CZWARTEK / / 4 NURKOWANIA / ELPHINSTONE

Elphistone to kolejny hit na naszej trasie. Ściany tej podłóżnej rafy wabią longimanusy, czyli najbardzije znane rekiny Morza Czerwonego. Z rekinami nurkujemy na głębokości 5-15 metrów. Spokojnie - poznacie wszsytkie zasady bezpieczeństwa, tak że beziecie wiedzieć jak zachowywać się przy tych przepięknych stworzeniach. Na Elphinstone zanurkujemy 2 lub 3 razy. Wieczorem przemieścimy się na nurkowanie nocne w Abu Dabab. 

14.06.2024 / 2 NURKOWANIA - POWRÓT W KIERUNKU MARSA ALAM

Ostatni dzień to 2 nurkowania w regionie Marsa Alam. NUrkujemy w ogrodach koralowaych Shaab Marsa Alam.

15.06.2024 - SOBOTA / POWRÓT DO POLSKI
Tego dnia wylatujemy do Polski. Ostatnim posiłkiem na łodzi jest śniadanie. Jeśli będziemy mieć późne godziny powrotne możliwa jest do zorganizowania dodatkowa wycieczka fakultatywna. Transfer z Marsa Alam na lotnisko - około 1h jazdy. 

Nasza Łódź safari: star jet

SAFARI Star Jet

STALOWA KONSTRUKCJA - KLASA GOLD+ 2-OSOBOWE KABINY KLIMATYZACJĄ I ŁAZIENKĄ - DUŻY SALON 

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to, by Twój wyjazd był bezpieczny! 
640x480 44 640x480 91
Zdjęcia: Przemysława Zyber, DeepArt 
 
Cena: 1250 € safari nurkowe + 2390 zł (przelot)

CENA ZAWIERA:
• TRANSFERY NA TRASIE: LOTNISKO – ŁÓDŹ – LOTNISKO
• 7 NOCLEGÓW W 2-OSOBOWYCH KAJUTACH
• 4 POSIŁKI DZIENNIE, OWOCE I PRZEKĄSKI NA ŁODZI
• POŚCIEL, RĘCZNIKI
• AC W KABINACH
• OPIEKĘ POLSKIEGO INSTRUKTORA NURKOWANIA Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM W PROWADZENIU TEGO TYPU IMPREZ
• BUTLE NURKOWE 12-LITROWE DIN + BALAST NA ŁODZI
• NIELIMITOWANE NAPOJE NA ŁODZI: WODĘ, KAWĘ, HERBATĘ, NAPOJE GAZOWANE
• 2-4 NURKOWANIA DZIENNIE (ŁĄCZNIE NA TEJ TRASIE: 19 NURKOWAŃ)
• UBEZPIECZENIE PODRÓŻNO-NURKOWE WIENER
• WPIS DO TFG I TFP (TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO I TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU POMOCOWEGO)
• PRZELOT Z POLSKI

nurkowanie nocne w Egipcie - trzy skrzydlice gorgonie - nurkowanie w Egipcie

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

CENA NIE ZAWIERA:
• WIZY EGIPSKIEJ: 25 $/€
• NAPIWKU DLA ZAŁOGI: 60€ / OS
• NAPIWKU DLA PRZEWODNIKA: 30€ / OS
• OPŁATY PARKOWEJ, ADMINISTRACYJNEJ I REEF PROTECTION: 80€/os
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
• WYPOŻYCZENIA BUTLI 15L: 40€/tydzień
• NAPEŁNIANIA BUTLI NITROXEM 30-32%:
- BUTLA 12L - 7€/NURKOWANIE lub 70€/PAKIET SAFARI
- BUTLA 15L - 9€/NURKOWANIE lub 90€/PAKIET SAFARI                                                                   
• DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z PODRÓŻY UNIQUA: 260 zł
• WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU NURKOWEGO, INNEGO NIŻ BUTLE I BALAST (SPRZĘT WYPOŻYCZANY W POLSCE)
• KONTYNUOWANIA EDUKACJI NURKOWEJ NA KURSACH ZAAWANSOWANYCH I SPECJALIZACYJNYCH

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny!