Safari nurkowe Dolphin House - St. John`s 09.11.2024

09.11.2024
 
Przywitajmy słońce na Dalekim Południu!
Przez tydzień będziemy mieszkać na komfortowej i ulubionej przez naszych nurków łodzi Star Jet. W ciągu 6 dni nurkowych zrobimy 19 nurkowań w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach południa egipskiego Morza Czerwonego. 
Odwiedzimy - dostęne także dla początkujących adeptów sztuki nurkowej - tajemnicze jaskinie i kawerny wysp St. John's, opłyniemy wzdłuż i wszerz przeplatane słońcem i cieniem labirynty Claudii i Malahi, zobaczymy - typowe dla tego regionu Morza Czerwonego - ogrody koralowca mózgowego, bogate w różnorodne życie rafy Sataya, rejon Abu Dabbab, słynący ze spotkań z żółwiami i rzadkimi diugoniami oraz majestatyczne ściany, w tym słynną Elphistone, porośnięte kolorowymi miękkimi koralami i wachlarzami olbrzymich gorgonii.
Na tej trasie spotkania z inteligentnymi, ciekawskimi delfinami są wyczekiwane, z długowiecznymi żółwiami - możliwe, z broniącymi swoich ukwiałów dzielnymi błazenkami - pewne, a z rybią drobnicą w całej jej krasie i bioróżnorodności - gwarantowane.
Od nurkowego raju dzieli nas zaledwie 4 godzin lotu z Polski! 
Wyjazd jest odpowiedni dla osób z podstawowymi stopniami nurkowymi i dzieci.   
 
Safari nurkowe w Egipcie daje Ci szansę na spełnienie nurkowego marzenia:
nurkuj - jedz - śpij - i powtarzaj! 
 
Gwarantujemy zwrot 100% wpłaconych środków w razie odwołania wyjazdu. Istnieje możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji na wypadek zachorowania. 
 
IMGL0125 IMGL0515
Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt
 
PROGRAM SAFARI NURKOWEGO W EGIPCIE:
 
SOBOTA / PRZYLOT, TRANSFER, ZAKWATEROWANIE NA ŁODZI
Lot z Polski (WARSZAWA, POZNAŃ lub KATOWICE). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek Star Jet, stacjonujący w porcie w Hurghadzie lub Marsa Alam (transfer odbywa się klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy, aklimatyzujemy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.
 
NIEDZIELA / 2 NURKOWANIA / MARSA ALAM
Wyjście z portu (czas zależy od odprawy prowadzonej przez straż przybrzeża). Briefing, podczas którego poznajemy podstawowe zasady, bezpieczeństwa na łodzi i podczas nurkowań. Poznamy również zasady nurkowania w tym regionie oraz dowiemy się, jak nurkować z pontonu. Pierwsze nurkowanie to nurkowanie zapoznawcze, tzw. "check dive". Kolejne jest pierwszym nurkowaniem z pontonu, w celu przećwiczenia techniki wyjścia i wejścia na zodiak, która będzie przydatna podczas kolejnych nurkowań. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy - pontony z łatwością przetransportują nas w najlepszy punkt nurkowy. Będą nas asekurowały, a także odbiorą z wody, jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki temu nurkowania są wygodne i bezpieczne, oraz możemy zrealizować do 4 nurkowań dziennie podczas kolejnych dni. 
Foto P Zyber 67 Foto P Zyber 69
safari egipt 2023 9 safari egipt 2023 5
 Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt
 
PONIEDZIAŁEK / 2 NURKOWANIA / SATAYA

Rozpoczniemy od podwodnego raju, czyli regionu South Sataya i jego bajecznie kolorowych raf. Jest przepełniony bajecznie kolorowymi rafami, o bardzo bogatej faunie i florze. Możemy liczyć na towarzystwo ciekawskich delfinów, które upodobały sobie ten obszar. Nurkowanie skończymy wśród skalnych pinakli, pomiędzy którymi znajdziemy bardzo liczne w tym miejscu nakrapiane ogończe (patelnice niebieskoplamiaste). Kolejne nurkowania to Claudia i Mahali, czyli podwodne labirynty, utworzone z olbrzymich korali mózgowych. Te naturalne korytarze powstałe przez pęknięcia w skale i koralowe słupy skalne to absolutny "must see". Niesamowita gra świateł robi wrażenie na każdym... nawet na największym sceptyku.

WTOREK-ŚRODA / 8 NURKOWAŃ / ST. JOHN`S ISLAND
Przemieszczamy się w rejon St John's, przekraczając Zwrotnik Raka i dopływając do niezwykłej podwodnej formacji skalnej. Osiągniemy najważniejszy cel naszej podróży - Um El Khararim, zwaną Matką Dziur. To podwodne korytarze, tworzące niekończące się labirynty, w których słońce wciąga nas w niesamowitą grę światła i cienia. Miejsce to wyróżnia się swoją nienaruszoną rafą koralową i niespotykaną na północy Morza Czerwonego budową. Ze względu na swoją wyjątkowość na długo zostaje w pamięci każdego nurka. W tym rejonie odwiedzimy też, wcale nie niebezpieczną, bogatą w życie Dangerous Reef oraz Gota Kebira. W tym regionie każdego dnia zrealizujemy po 4 nurkowania w tym dwa nocne. 

CZWARTEK / 2 NURKOWANIA / SATAYA
Wracamy powoli na północ, zatrzymujemy się na nurkowania w naszym ulubionym regionie Sataya. W planie mamy kolejne 4 nurkowania, w tym w takich miejscach, jak Heaven i Paradise, a potem na wraku na Abu Galawa Big. Jest to wrak tak stary, że wrósł w skałę koralową,stając się jej cześcią. Dziś jest siedliskiem wielu gatunków drapieżników: skorpen, muren, crocodile fish. 

PIĄTEK / 2 NURKOWANIA / POWRÓT W KIERUNKU MARSA ALAM
Ostatni nurkowy dzień to kolejne nurkowania i przepiękne miejsca: Sha`ab Marsa Alam, Sha`ab Shram, na których jest szansa na spotkanie z delfinami.

SOBOTA / POWRÓT DO POLSKI
Kończymy safari. Przed nami pakowanie, wyokrętowanie z łodzi i transfer na lotnisko. Pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski.  

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 40 Przemysaw Zyber foto Egipt 1
Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt
 
Trasa naszego safari jest tak skomponowana, by każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Część miejsc nurkowych charakteryzuje się brakiem lub słabymi prądami, płytko zagłębionym piaszczystym dnem, z którego wyrastają pojedyncze skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź jest zacumowana blisko rafy,  dodatkowo asekurowani jesteśmy pontonami. Niektóre z miejsc nurkowych to nurkowania w dryfcie, czyli pchani prądem morskim opływamy wzdłuż rozległej podwodnej ściany. Grupy są tak podzielone, by każdy mógł realizować profil odpowiedni dla jego uprawnień, umiejętności, preferencji. 
 
Statek safari STAR JET
Jest to sprawdzona jedostka z doświadczoną załogą, gwarantująca komfort nurkowania i  podróżowania. Łódź jest po niedawnej renowacji i posiada 2-osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokłąd wypoczynkowy i duży sun-deck z miejscami do relaksu na słońcu. Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotowuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce. Dzięki stalowej konstrukcji statek posiada dużą dzielność morską, dzięki czemu mniej buja, niż na standardowej, drewnianej konstrukcji, podobnych rozmiarów.  
 
SAFARI Star Jet
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to, by Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
Możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji na wypadek nagłego zachorowania - zwrot 100% wpłaconych środków.
 
 
safari egipt 2023 6 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 1 min
Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

 

CENA: 1250€ (SAFARI) + 2390 (PRZELOT)

CENA ZAWIERA:
• TRANSFERY NA TRASIE: LOTNISKO – ŁÓDŹ – LOTNISKO
• 7 NOCLEGÓW W 2-OSOBOWYCH KAJUTACH
• 4 POSIŁKI DZIENNIE, OWOCE I PRZEKĄSKI NA ŁODZI
• POŚCIEL, RĘCZNIKI
• AC W KABINACH
• OPIEKĘ POLSKIEGO INSTRUKTORA NURKOWANIA Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM W PROWADZENIU TEGO TYPU IMPREZ
• BUTLE NURKOWE 12-LITROWE DIN + BALAST NA ŁODZI
• NIELIMITOWANE NAPOJE NA ŁODZI: WODĘ, KAWĘ, HERBATĘ, NAPOJE GAZOWANE
• 2-4 NURKOWANIA DZIENNIE (ŁĄCZNIE NA TEJ TRASIE: 19 NURKOWAŃ)
• UBEZPIECZENIE PODRÓŻNO-NURKOWE WIENER,
• WPIS DO TFG I TFP (TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO I TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU POMOCOWEGO)
• PRZELOT Z POLSKI

safari egipt 2023 10 foto safari Egipt Zyber 44
 Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt
CENA NIE ZAWIERA:
• WIZY EGIPSKIEJ: 25 $/€
• NAPIWKU DLA ZAŁOGI: 60€/OS
• NAPIWKU DLA PRZEWODNIKA: 20€/OS
• OPŁATY PARKOWEJ, ADMINISTRACYJNEJ I REEF PROTECTION: 80€/os
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
• WYPOŻYCZENIA BUTLI 15L: 40€/tydzień
• NAPEŁNIANIA BUTLI NITROXEM 30-32%:
- BUTLA 12L - 7€/NURKOWANIE lub 70€/PAKIET SAFARI
- BUTLA 15L - 9€/NURKOWANIE lub 90€/PAKIET SAFARI                                                                   
• DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z PODRÓŻY UNIQUA: 260 zł
• WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU NURKOWEGO, INNEGO NIŻ BUTLE I BALAST (SPRZĘT WYPOŻYCZANY W POLSCE)
• KONTYNUOWANIA EDUKACJI NURKOWEJ NA KURSACH ZAAWANSOWANYCH I SPECJALIZACJACH
 
REZERWACJA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny!