KURSY NURKOWANIA dla DZIECI 2022

Dzieciaki mogą nurkować od 8 roku życia w formie zabawy.

Od 10 roku życia mogą dzieci mogą nurkować i zdobywać juniorskie certyfikaty nurkowe. 

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 8

Dzięki dobrze dobranemu, w małych rozmiarach sprzętu, oraz lekkich butlach nurkowych nie będzie to walka tylko przyjemność dla dziecka. 

Przygodę z nurkowaniem najlepiej zacząć zajęcia na basenie gdzie woda jest ciepła, przejrzyste, nie ma fali, jest bezpiecznie a obecność rówieśników jest najbardziej motywująca. 

Dzięki zajęciom basenowym dziecko pozna inny, tajemniczy, podwodny świat. Nauczy się oddychać pod wodą. Nabierze pewności siebie i komfortu przebywania w wodzie. Będzie bawić się ucząc i uczyć się bawiąc. Nauczy się zasad bezpieczeństwa nie tylko podczas nurkownia, ale również podczas zabawy w wodzie.

Po serii zajęć basenowych dziecko nabierze umiejętności, które pozwolą kontynuować przygodę z nurkowaniem i zakończyć cykl szkoleń zajęciami na wodach otwartych zakończonych zdobyciem certyfikatu nurka: Junior Scuba Diver PADI (szczególnie polecane dzieciom do lat 12), lub Junior Open Warter Diver (12-15 lat).

Prowadzimy zajęcia w małych grupach, do czterech uczestników w grupie. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie. Cykliczność zajęć sprawią, że kurs nurkowy i umiejętności nurkowe są nie tylko przyswajane krok po kroku, ale również są utrwalane i zostają na dłużej. 

W sezonie 2020/2021 prowadzimy zajęcia w grupie początkującej oraz zaawansowanej.

Terminy zajęć z nurkowania dla dzieci w Krakowie - ZAPISY TRWAJĄ

PONIEDZIAŁEK - PIATEK GODZ 15:20-17:00 - co dwa tygodnie
  • soboty 9:00-11:00 - co dwa tygodnie
ORGANIZUJEMY GRUPY NURKOWE RÓWNIEŻ W: NIEPOŁOMICACH, BOCHNI, MIECHOWIE, KIELCACH i KATOWICACH 

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 1 min

Celem zajęć jest przede wszystkim zabawa w wodzie i stopniowe nabywanie umiejętności nurka, poznanie i stosowanie zasad bezpieczeństwa, nauka obsługi sprzętu nurkowego, tak by w sezonie letnim możliwe było dokończenie szkoleń na wodach otwartych i zrealizowanie podstawowego kursu nurkowania PADI. Dzieci 10-15 lat mogą otrzymać certyfikat juniorski (po zajęciach basenowych + teoretycznych + wodach otwartych).

Zajęcia odbywają się na basenie YMCA Polska, ul Krowoderska 8 w Krakowie. W wodzie jesteśmy 45 min, pozostały czas to samodzielne przygotowywanie sprzętu, planowanie wykonania ćwiczeń oraz krótkie omówienie po zajęciach. Większość zajęć odbywa się w pełnym sprzęcie nurkowym, część zajęć w ABC nurka (maska, fajka, płetwy), w zależności od potrzeb, umiejętności i zainteresowania dzieciaków. Dzieci otrzymują na zajęcia kolorowy logbook, gdzie notowane są ich postępy i wykonane ćwiczenia, gdzie również mogą notować swoje nurkowania.
Zajęcia w wodzie ze sprzętem nurkowym: max 4 dzieci w wodzie.

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3

Koszt zajęć:

Koszt zajęć: każde zajęcia kosztują 95 zł.
Jeśli dziecko nie może uczestniczyć w zajęciach i 7 dniowym wyprzedzeniem dostanę taką informację, opłata nie jest pobierana. W innym wypadku czyli przy odwołaniu zajęć do 6 dni przed terminem: pobierana jest opłata 50%.

 • W cenie wliczony:
  SPRZĘT NURKOWY (PIANKA, BUTLA, BALAST, AUTOMAT ODDECHOWY, JACKET)
 • DODATKOWO ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ: PŁETWY, MASKA, FAJKA; JEŚLI DZIECKO NIE MA WŁASNEGO; NA PIERWSZE ZAJĘCIA NIE MA KONIECZNOŚCI KUPOWANIA SPRZĘTU, JEDNAK WSKAZANYM JEST BY DZIECKO Z CZASEM POSIADAŁO WŁASNĄ MASKĘ, FAJKĘ, PŁETWY. DO NABYCIA RÓWNIEŻ PODCZAS ZAJĘĆ
 • WSTĘPY NA BASEN; BĘDZIEMY MIEĆ ZAREZERWOWANY TOR BASENOWY NA WYŁĄCZNOŚĆ NA POTRZEBY SZKOLEŃ
 • DOSTĘP DO FILMU SZKOLENIOWEGO
 • logbook - do zapisywania osiągnięć dziecka

Aby cykl szkoleń zakończyły się uzyskaniem stopnia nurkowego należy wziąć udział, oprócz zajęć basenowych również w 4 spotkaniach teoretycznych, na których omawiane zostaną aspekty teorii nurkowania: uzupełniamy quizy sprawdzające wiedzę. Decyzja o podejściu do tematu pełnego kursu nurkowego podejmujemy wspólnie z dzieckiem i rodzicami na początku roku 2021, po minimum 3-4 zajęciach basenowych.

Wówczas dodatkowe koszty to:

książka + certyfikat to koszt 360 zł.

zajęć teoretyczne: 80 zł, czas trwania 8h

nurkowania na wodach otwartych: 350 zł (2 nurkowania/1 dzień) - do kursu Junior Scuba Diver lub 600 zł (4 nurkowania/2 dni) do kursu Junior Open Water Diver.

 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 4

RODZICE:

Po każdych zajęciach omawiane są postępy jakie dziecko poczyniło i trudności z jakimi się spotkało. Instruktor na bieżąco konsultuje i omawia zajęcia z rodzicami i dzieckiem. Na czas trwania zajęć nurkowych dzieckiem zajmuje się instruktor, można w tym czasie kibicować na trybunach basenu lub odebrać dziecko już po zakończeniu zajęć nurkowych.  
W drugiej części kursu (na wiosnę) chcielibyśmy również zrealizować zajęcia nurkowe wspólne z rodzicami, pod warunkiem zainteresowania każdej ze stron. Celem zajęć jest również to by w przyszłości nurkowanie stało się wspaniałym sposobem na wspólne z rodzicami poznawanie świata, również tego kryjącego się pod taflą wody...

 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 10

FORMULARZE I PRZECIWWSKAZANIA DO NURKOWANIA:
 • Formularz medyczny o braku przeciwwskazań do nurkowania
 • formularze o zasadach bezpieczeństwach PADI
 • Formularz zgłoszeniowy

 w razie wątpliwości czy dziecko nie ma przeciwwskazań do nurkowania zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mail

 Prowadzący zajęcia

Barbara Białek, instruktorka nurkowania PADI #334988, kursy nurkowania prowadzi od 2013 roku, z dzieciakami zajęcia cykliczne od 2018 roku. 

Dominik Jurczak, instruktor nurkowania prowadzący szkołę nurkowania akademianurka.pl, instruktor PADI.

Przemysław Zyber, Divemaster, instruktor fotografii i videofilmowania podwodnego IDF. 


 Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do mnie: 504 5085 526, lub napisz: seatreasure@seatreasure.pl

ZAPISZ SIE


 

Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...