BLUE HOLE - SAFARI NURKOWE EGIPT 2021

06.11.2021
safari egipt nurkowanie 2023
BLUE HOLE - wyspa TIRAN - RAS MOHAMED PARK - wraki - ss THISTLEGORM
safari nurkowe w egipcie

 06 listopada 2021

Zupełnie nowa - szczególna trasa safari nurkowego. Wraki północnego Morza Czerwonego: Thistlegorm (wrak z II wojny śwatowej), Carnatic oraz dwa nurkowania na legendarnych rafach Blue Hole i Thomas Canion. Czyli wypad do mekki nurkowań głębokich w Egipcie. Wszystkie nurkowania odbywają się z naszej łodzi safari: Star Jet.

Jest to trasa bardzo różnorodna i ciekawa, ponieważ nurkujemy na kolorowych, ponad 100-letnich i ponad 100-metrowych wrakach. Nurkujemy również w rejonie Synaju na Raz Mohammed Park (gdzie ostatnio spotkaliśmy rekina wielorybiego), przy wyspie Tiran oraz w okolicy Dahabu.

Blue Hole to najsłynniejsze miejsce nurkowe w Egipcie, legendarne z bicia rekordów głębokości. My rekordów bić nie będziemy. Będziemy za to nurkować na Belsach i w Thomas Canion. 

Nurkowania wrakowe na naszej trasie safari, są niesamowite ponieważ egipskie wraki, spoczywające na dnie Morza Czerwonego, przez lata obrastały koralowcem, tworząc dom dla licznych gatunków drapieżników. Z roku na rok przekształcając się w niesamowitą i tajemniczą nową rafę koralową. Najbardziej charakterystyczne gatunki ryb, które spotkamy właśnie na wrakach to urocze pipe fish'e i glass fish'e pływające w przeźroczystych ławicach. To na wrakach wreszcie najczęściej spotyka się krokodyle, szkaradnice, i często mureny. To na północnej trasie najczęściej nurkujemy z delfinami. Wreszcie to na tej trasie w Parku Ras Mohammed, będącym najstarszym parkiem morskim w Egipcie widywany jest rekin wielorybi. 

Wraki na tej trasie są dostępne dla nurków nawet ze stopniem podstawowym. To safari ze względu na miejsca nurkowe i porę roku jest wyśmienitym miejscem i czasem na dokończenie wód otwartych kursów podstawowych rozpoczętych na basenach w Polsce. To jest również świetny pomysł na zdobywanie doświadczenia nurkowego dla osób, które chcą się opływać lub zrealizować kursy zaawansowane i specjalizacje.

W warunkach Morza Czerwonego skutecznie nauczysz się i przećwiczysz umiejętność nurkowania z łodzi, boja nurkowa, a także nurkowanie w dryfcie, nurkowanie z zodiaka, nurkowania nocne. W przeciągu 6 dni zrealizujemy ponad 20 nurkowań w zróżnicowanych warunkach, zawsze pod okiem doświadczonego instruktora nurkowania. 

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 9
 
PROGRAM SAFARI WRAKOWEGO W EGIPCIE

06-13.11.2021

SOBOTA: przylot do Egiptu, transfer i zakwaterowanie na łodzi safari, nocleg

NIEDZIELA: check dive Hurghada, wrak Dunreven (łącznie 2 nurkowania)
PONIEDZIAŁEK: Ras Mohamed Yolanda, Tiran Island 3 nurkowania (łącznie 4 nurkowania)
WTOREK: Dahab 2 nurkowania na Blue Hole i Thomas Canion, nocleg na Tiranach (łącznie 4 nurkowania)
ŚRODA: Tiran Island, Ras Mohamed Park, 2 nurkowania Thistlegorm (łącznie 4 nurkowania)
CZWARTEK: 1-2 nurkowania na Thistlegorm, potem wraki Abu Nuhas (łącznie 4 nurkowania)
PIĄTEK:  1 nurkowanie na Abu Nuhas, wrak El Mina w porcie w Hurghadzie (łącznie 2 nurkowania)

SOBOTA: wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

Nasza Łódź safari: STAR JET - sprawdzona - Świetny kucharz - DOŚWIaDCZONA ZAŁOGA - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją - duży salon 

star jet safari

safari wraki artur caputa 2 safari wraki artur caputa 7

safari wraki artur caputa 11 safari wraki artur caputa 6