SAFARI NURKOWE EGIPT - ZŁOTY TRÓJKAT - BROTHER ISLANDS - DEDALUS - ELPHINSTONE

26.10.2024
BROTHER ISLANDS, DEDALUS REEF, REKINY 
 
Big Brother i Litlle Brother Islands położone są na wschodzie egipskiego wybrzeża, gdzie wyrastają z głębin z 800metrów. Niesamowite, pionowe ściany porośnięte nieskończonym morzem korala mózgowego (brain coral). To także królestwo małych i dużych, multikolorowych ryb, oraz imponujące wraki statków - to w skrócie Brother Islands! 
Przez tydzień safari mieszkamy na naszej ulubionej łodzi nurkowej: Star Jet, z której dziennie nurkujemy: 2 razy pierwszego i szóstego dnia, 3 razy w dniu gdy nurkujemy na Dedalus Reef, oraz 4 razy w pozostałe dni. Tak więc w programie jest łącznie aż 20 nurkowań w zaledwie 6 dni nurkowych!
 
 
Safari nurkowe to najlepszy wypoczynek w Egipcie pod hasłem: jedz, śpij, nurkuj, wypoczywaj!
 
safari rodzinne murena safari
 
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE
26.10.2024 sobota
Lot z Polski (WARSZAWA, POZNAŃ lub KATOWICE). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek Star Jet, stacjonujący w porcie w Hurghadzie lub Marsa Alam (transfer odbywa się klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy, aklimatyzujemy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.
27.10.2024 niedziela
Pierwszy dzień safari nurkowego to dwa nurkowania "rozgrzewkowe". Na pierwszym nurkowaniu, nurkujemy bezpośrednio z łodzi, celem tego nurkowania jest przede wszystkim sprawdzenie wyważenia, przypomnienie techniki puszczania boi nurkowej, która może przydać się na kolejnych nurkowaniach, rozeznanie w organizacji nurkowań. Drugie nurkowanie to nurkowanie z pontonu. Poznajemy i ćwiczymy sposób przejścia z łodzi na zodiak, wyskakiwanie z niego oraz powrót na ponton po nurkowaniach. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy: zodiaki doskonale przetransportują nas w najlepszy punkt nurkowy, będą nas asekurowały podczas nurkowania, a także odbiorą z wody jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki temu nurkowania są wygodne i bezpieczne, oraz możemy zrealizować do 4 nurkowań dziennie podczas kolejnych dni nurkowych. Oczywiście nie wszystkie nurkowania będziemy robić z zodiaka, część z nich będzie zaczynała się z łodzi i kończyła bezpośrednio na łodzi. Zależeć to będzie od ukształtowania miejsca nurkowego oraz od miejsca cumowania łodzi "matki".
safari dalekie poludnie egipt fot zyber
28.10.2024 poniedziałek Brother Islands
Big Brother Island zdecydowanie należy do najpopularniejszych i najpiękniejszych, destynacji nurkowych basenu Morza Czerwonego. Mierząca 480 metrów długości, otoczona jest silnymi nurtami, a mocno wiejące wiatry tworzą wysokie fale, czyniąc to miejsce wymagającym. Na północnym-zachodzie rafa tworzy 300-metrowe wypłaszczenie, malowniczo porośnięte koralowcem, który przyciąga niezliczone gatunki ryb. To w tutejszych głębinach najpewniej, natrafimy na rekiny. A także, możemy spotkać mniej niebezpieczne barakudy, surgeonfish'e.
Nurkując na północnej części Wielkiego Brata spotkamy jedną z największych nurkowych atrakcji, mianowicie wrak zatopionego w 1957 roku, statku Aida. Służył on min. w czasie drugiej wojny światowej do militarnego transportu. Przełamany na pół, częściowo spoczywa aż na głębokości 65 metrów, ale również na 30 metrach można eksplorować maszynownię i pozostałości pokładów. U wybrzeży Dużego Brata spoczywa także inny wrak - transportowiec Numidia, który zatonął w 1901 roku. Lata, które upłynęły od katastrofy, pozwoliły naturze przejąć pozostałości statku. Koralowce bujnie obrosły zbutwiałe drewniane resztki, tworząc multikolorowy podwodny, tajemniczy teatr, dostępny na głębokości 20 - 40 metrów. To na tych dwóch jednostkach zaczniemy naszą, wrakową część safari, wykonując łącznie aż 4 nurkowania w tym rejonie. Litlle Brother leży zaledwie 2km od swojego Wielkiego Brata, i pod względem atrakcyjności nurkowań nie ustępuje mu ani na krok. Warunki są niemal identyczne jak na większej z wysp - również należy zachować ostrożność, gdyż silne prądy i spore fale  wymagają skupienia i nurkowego obycia. Jeśli jednak chcemy zobaczyć na żywo pelagiczne zwierzęta, żarłacze białopłetwe, również karanksy, i ławice cesji i lucjanów (snappers), to idealne miejsce.
deepartzyber deep art zyber2
Zdjęcia autorstwa Przemka Zybera 
29.10 - 30.10.2024 wtorek - środa Dedalus Reef - rekiny młoty

Jeden z żelaznych punktów każdego poszukiwacza rekinów, mocnych wrażeń i niemałych fal. Rafa położona ok.100km na południowy-wschód od Marsa Alama. Górne partie rafy porośnięte są miękkim i twardym koralem, podczas gdy dolne piaszczyste, przyciągają rekiny, a także ławice kolorowych błazenków. W tym miejscu możemy spotkać największą atrakcję tego rejonu, czyli majestatyczne rekiny młoty. Musimy jednak wyruszyć na nasze bezkrwawe "polowanie na grubego zwierza" wczesnym rankiem - przed śniadaniem, bo to właśnie wtedy rekiny będą na wyciągnięcie ręki. W tym miejscu zaplanowaliśmy przynajmniej 2 nurkowania, jeśli warunki pozwolą to 3. 

31.10.2024 czwartek Elphinstone
Bez najmniejszych wątpliwości, jedno z najciekawszych miejsc na nurkowej mapie Egiptu. Zawdzięcza swoją, popularność, położeniu stosunkowo blisko brzegów (26 km na północ od Marsa Alam). Silne prądy uniemożliwiają tu nurkowania nocne, co jednocześnie wpływa na fakt, iż miejsce to, uwielbiają duże ryby tj. rekiny, manty i barakudy. Cudownie obrośnięte koralem ściany, jaskinie i tajemnicze tunele stanowią niezwykle atrakcyjne miejsce do naszych nurkowań. Wykonamy ich tutaj przynjamniej 2. Następnie przeniesiemy się na Abu Dabbab by zakończyć dzień kolejnymi 2 nurkowaniami. 
01.10.2024 piątek Safaga
Tego dnia skierujemy się w stronę portu w Hurghadzie. Aby pożegnać się z Egiptem wykonamy kolejne nurkowania zależnie od warunków: w okolicy Safagi.
 
02.10.2024 sobota 
Kończymy safari: pakowanie, wycieczka po lądzie (jeśli czas na to pozwoli), wyokrętowanie z łodzi, transfer na lotnisko (ok 3,5h), pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski. 
 
Trasa naszego safari została tak dopasowana, by każde nurkowanie było inne, wyraziste, pamiętne ale przedesafari nurkowe dedalus wszystkim bezpieczne.
Trasa Żłoty Trójkąt jest najbardziej wymagającą z wsyzstkich tras safari w Egipcie. Poniewaz nurkować będziemy na otwartym morzu, częscto w prądach, na tą trasę zapraszamy nurków z co najmniej redniozzawansowanych i zaawansowanych. Jest to rónież świetny wybór dla nurkowań głębokich, ze stagami czy dekompresją. Nurkowania dekompresyjne wymagają wcześniejszego przygotowania. Zamiar takich nurkowań należy zgłaszać w momencie zapisów na safari. 
 
 
Nasza Łódź safari: STAR JET - sprawdzona załoga - stalowa konstrukcja - duża dzielność morska - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją - duży, osobny salon - świeże posiłki - rzetelny i sprawdzony kucharz
SAFARI Star Jet
 
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to by Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
 
 
 
CENA SAFARI: 1250€ (safari) + 2390 zł (PRZELOT)
CENA ZAWIERA:

• transfery na trasie: lotnisko – statek – lotnisko
• 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
• 3 posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
• pościel, ręczniki, szlafroki
• AC w kabinach
• opiekę polskiego instruktora nurkowania
• butle nurkowe 12-litrowe DIN + balast na łodzi
• nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane
• 2-4 nurkowań dziennie (łącznie 18 nurkowań)
• ubezpieczenie podróżno - nurkowe UNIQUA,
• wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego)

 foto safari Egipt Zyber 44

 CENA NIE ZAWIERA:

• wizy egipskiej: 25  $/€
• napiwku dla załogi: 30 €/OS
• napiwku dla przewodnika: 10 €/OS
• opłaty parkowej, administracyjnej i reef protection: 80 €/OS
 

 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ

• wypożyczenia butli 15-litrowej 40 EUR/tydzień
• napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7 EUR lub 15 l – 9 EUR, pakiet safari odpowiednio 70 EUR i 90 EUR)
• wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczamy w Polsce)
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach

REZERWACJA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

 MG 3625  MG 4213